Eksporta līderu TOP 100 

Kokrūpnieki un farmācijas uzņēmumi turpina veiksmes stāstus

Dace Skreija, speciāli DB, 2017. gada 06. marts plkst. 6:30

Kokapstrāde turpina būt Latvijas stabilākā eksporta nozare, kas jau ilgstoši ir valsts galvenais preču noieta radītājs ārvalstīs, kopējā preču eksportā veidojot apmēram piektdaļu. Arī lielāko preču eksportētāju TOP 100 sarakstā kokrūpniecības uzņēmumu ir daudz, tie ir augstās vietās – pirmajā piecniekā Latvijas finieris un Kronospan Riga, otrajā – Latgran utt.

Latvijas finiera padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis atzīst, ka Latvijas meža nozarei un arī Latvijas finiera grupas uzņēmumiem nācies saskarties ar pieaugošiem ārējo apstākļu radītiem izaicinājumiem. Koksnes resursu pieejamība pagājušajā gadā katrā no Baltijas valstīm attīstījās pēc dažādiem scenārijiem. Situācija ir kļuvusi sarežģītāka arī koksnes produkcijas noieta tirgos, un šobrīd nākas izvērtēt krietni vairāk riska faktoru nekā 2016. gada sākumā. «Pieaugošās valūtas kursu svārstības, ietekmīgāko valstu līderu politiskā nostāja un finanšu sektora lēmumi atstāj ļoti būtisku ietekmi uz reģionālo un starpkontinentālo tirdzniecību. Tas vairo nenoteiktību un eksportētājiem liek būt elastīgiem, nepieciešamības gadījumā esot gataviem arī veikt būtiskas izmaiņas iepriekš nospraustajos plānos,» norāda U. Biķis.

Pirmajā piecniekā ir arī divi elektronikas produktu tirgotāji, no kuriem Mikrotīkls ir pievienotās vērtības radītājs šeit, Latvijā, savukārt Samsung – reeksportētājs, un nebūt nav mazsvarīgi, ka šīs darbības tiek vadītas caur Rīgu. Līdzīgi piektajā piecniekā atrodams LG Electronics.

Visu Eksporta līderu TOP 100 lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!