E-taloni vilcienos atkarīgi no domes lēmuma

2013. gada 21. maijs plkst. 7:55
Dalies ar šo rakstu

Pretēji iesaistīto pušu pirms mēneša (18.04.2013.) paustajam, ka mierizlīgums starp VAS Pasažieru vilciens (PV) un pašvaldības uzņēmumu SIA Rīgas satiksme (RS) tiks panākts dažu dienu laikā, tas joprojām nav izdarīts, DB apstiprināja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis un e-talonu ieviesēja SIA Rīgas karte (RK) mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs.

Viņi apliecina, ka tas lielā mērā ir saistīts ar Rīgas domes lēmumu piešķirt dotācijas rīdziniekiem atlaižu piemērošanai elektrovilcienos, līdzīgi kā citos transporta veidos. Tam būs nepieciešami aptuveni 350 tūkst. Ls gadā.

Jautājumu par dzelzceļa pārvadājumu iekļaušanu Rīgas kopējā apkalpošanas sistēmā bija plānots skatīt jau 14. maijā, tomēr darba kārtībā tas nebija iekļauts.

Rīgas domē, DB norādīja, otrs variants paredz, ka jautājums tiks skatīts 18. jūnija sēdē. Tas esot tīri tehniskas dabas jautājums domes darba kārtībā. Tomēr dome norāda, ka viss līdz jūlijam tiks paspēts, jo nav citu variantu. Tas esot ļoti izdevīgi pilsētai un atslogos gan atsevišķus maršrutus, gan padarīs sistēmu vienotu. Savukārt nepieciešamie 350 tūkst. Ls pašvaldībai nebūšot problēma.

Jāatgādina, ka šā gada aprīlī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, lai Rīgas iedzīvotājiem sabiedriskā transporta pakalpojumos tiktu iekļauti arī dzelzceļa pārvadājumi. Plānots, ka turpmāk elektriskajos vilcienos Rīgas teritorijā būs izmantojami tie paši e-taloni, ko iedzīvotāji lieto pilsētas sabiedriskajā transportā. Braucieniem pilsētas robežās vilcienā būs vienots tarifs – 50 santīmu. Savukārt nestrādājošie pensionāri, skolēni un invalīdi varēs braukt bez maksas, bet citu atlaižu kategorijām tādas pašas atlaides kā pilsētas transportā tiks saglabātas arī vilcienos. Rīgas dome arī cer, ka, daļu pasažieru novirzot uz vilcieniem, tiks atslogoti SIA Rīgas satiksmes autobusi, tramvaji un trolejbusi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām