FOTO: 15 uzņēmumi, kuri drīz varētu saņemt iegādes piedāvājumu

2018. gada 01. februāris plkst. 16:10
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Kompānijām, kuras ir apvienošanās vai iegādes darījumu mērķi, nereti akcijas cena pieaugt, radot investoriem iespēju nopelnīt, raksta Business Insider.

Tiesa gan, jāmēģina laikus identificēt un prognozēt, kuras būs šīs kompānijas. Morgan Stanley izveidojis sarakstu ar 15 kompānijām, kas atbilst kritērijiem, lai varētu būt iegādes darījumu mērķis.

Volstrītas analītiķi prognozē, ka šajā gadā apvienošanās un pārņemšanas darījumu aktivitāte uzņems apgriezienus, kas radīs iespējas investoriem, kuri meklē peļņu. Tad, kad ir izteikts pirkšanas piedāvājums, iegādājamās kompānijas akcijas cena pieaug. Līdz ar to pēc idejas nopelnīt ir vienkārši – atliek tikai identificēt potenciālo iegādes mērķi, iepirkt šīs kompānijas akciju un cerēt, ka tiks paziņots par darījumu.

Morgan Stanley izveidojis modeli, kas izveido akciju sarakstu pēc potenciālā iegādes darījuma iespējamības. Metodoloģijā iekļauta iespēja, ka kompānija saņems vismaz vienu iegādes piedāvājumu. Morgan Stanley izvērtē esošo informāciju un fundamentālos faktorus.

Galerijā augstāk iespējams uzzināt, kuri 15 uzņēmumi nākamo 12 mēnešu laikā saņems vismaz vienu iegādes piedāvājumu!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds