FOTO: 7 miljonus eiro vērtā rūpniecības kompleksa būvniecība Rēzeknē 

Ar mērķi izveidot uzņēmējdarbību veicinošu infrastruktūru, Rēzeknē turpinās jauna rūpniecības kompleksa būvniecība. Projekta izmaksas ir 6,86 miljoni eiro.

Zane Atlāce - Bistere, 14.2.2018
1/9

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Rūpniecības kompleksa kopējā platība būs 6784 m2. Ražošanas korpuss ar administratīvo – sadzīves korpusu (138×48,70 m platībā) ir paredzēts metāla karkasa konstrukcijās ar jumtu nesošām metāla sijām. Ēkas ārsienas veidotas no sendvičtipa paneļiem, tie sastāv no divām krāsota tērauda loksnēm, kurām pa vidu ir siltumizolācijas materiāls. Dienvidaustrumu daļā paredzēts divstāvu birojs ar darba telpām 65 darbiniekiem. Biroja pirmajā stāvā plānotas arī strādnieku sadzīves telpas – ģērbtuves ar dušām 200 strādniekiem un ēdamzāle, liecina pašvaldības sniegtā informācija.

Ēkā paredzēts atgūt enerģiju, izmantojot ventilācijas sistēmu agregātus ar rotācijas tipa rekuperatoriem, kuru efektivitāte siltuma atgūšanai sasniedz vairāk kā 73%, kas atbilst perspektīvām Eko Dizaina – 2018 normu prasībām. Šādi iegūto siltuma enerģiju paredzēts izmantot ventilācijas sistēmu patērējamo siltuma slodžu atbalstam, tā samazinot siltuma patēriņu no ēkas katlumājas.

Uz rūpniecības kompleksu no Viļakas ielas puses tiks izbūvētas divas iebrauktuves. Viena paredzēta iebraukšanai ražošanas teritorijā, otra – piebraukšanai pie biroja daļas. Kompleksa teritorijā paredzēti 3 stāvlaukumi: viens – kravas mašīnām ar 9 vietām un divi – vieglajām automašīnām ar 90 vietām.

Darbi tiek veikti projekta Uzņēmējdarbību veicinošās infrastruktūras izveide rūpniecisko teritoriju atjaunošanai Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajona Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas teritorijā Nr. 5.6.2.0/17/1/002 ietvaros.

Projekta mērķis ir Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajona RSEZ teritorijas revitalizācija, reģenerējot degradēto teritoriju, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Projekta kopējās izmaksas ir EUR 6 856 653,01, t.sk. EUR 5 119 657,29 attiecināmās izmaksas, no kurām ERAF 3 500 000,00 EUR, Valsts budžeta dotācija 156 765,96 EUR.

Ģenerāluzņēmējs PS MONUM & LITANA, būvuzraudzība SIA Isliena V, autoruzraudzība SIA Ceturtais stils.

No šīs sadaļas

Lietuvas valdība saņēmusi piedāvājumus ne tikai atpirkt zemi un ēkas Viļņā, kas...

2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem...

Konkursa rezultātu paziņošana notiks 7.martā.

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas Tiesu namā otrdien, 6.februārī noraidīta trešās personas...

Reproduktīvās medicīnas centra Embrions vajadzībām rekonstruētas telpas Rīgā, Tālivalža ielā,...

Ja viss ritēs raiti, tad gada beigās vai 2019. gada sākumā sāksies projekta realizācija.

2017. gadā ievērojamākais projekts bija 28 stāvus un 115 metrus augstā biroju ēka «Stockholm New» Zviedrijā.

Neoficiāli ir zināms, ka Lidl veikala atrašanās vietas Rīgā varētu būt piecas.

Golfa Villas projekts tiek attīstīts kopā ar pircēju, būvējot viņa izvēlētu somu ražotāja Honka mājas projektu.

Ceturtdien pabeigta arī Latvijā strādājošo Somijas būvniecības uzņēmumu YIT un «Lemminkainen»...