Pārtika

FOTO: Iepazīstina ar liellopa gaļu

Monta Glumane, 29.10.2019

Gatis Incenbergs

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Hereford bioloģiskās gaļas audzētājs vēlas arvien vairāk patērētāju iepazīstināt ar liellopu gaļu un tās augstvērtīgajām īpašībām, izceļot gaļas pagatavošanas procesu.

Saimniecībā Hereford Agro Lubānas novadā jau 13 gadus tiek audzēti Hereford šķirnes liellopi. Savu darbību tā uzsāka ar 24 Hereford tīršķirnes telēm un vienu vaislas bulli no Dānijas. Šobrīd ganāmpulks ir izaudzis līdz 300 dzīvniekiem. Kopā saimniecībā tiek apsaimniekoti 814 ha lauksaimniecības zemes un saimnieki paši nodrošina pārtikas sagādi savam ganāmpulkam. Kopš 2008.gada saimniecībai ir bioloģiskās saimniecības statuss un tā joprojām saimnieko pēc šīm metodēm. Savukārt 2017. gada beigās tika atvērts pirmais Hereford liellopu gaļas veikals Rīgas centrā, bet šogad – Imantas Tirgū. Veikala vadītājs Gatis Incenbergs pastāsta, ka pagaidām tirdzniecības vieta Imantas Tirgū tiek uzskatīta par projektu, jo līdz šim klientu apgrozība nav tik liela un tirgus vēl tikai iemanto savu popularitāti.

Liellopi Lubānā tiek audzēti bioloģiski. Arī gaļas fermentācijas process aizņem ilgu laiku, tas arī prasa līdzekļus, tāpēc gaļas cena ir augstāka. «Protams, ka citur var atrast idejiski to pašu produktu par zemāku cenu, bet patiesībā tas ir pavisam cits produkts,» stāsta G.Incenbergs. Viņš atzīst, ka Hereford gaļu iegādājas turīgāki cilvēki. «Ir bijuši daudzi cilvēki, kas atnāk un saka, ka ļoti dārgi un tamlīdzīgi, bet es pierunāju pamēģināt un viņi atgriežas, jo saprot, ka tas ir cits produkts ar pilnīgi citu garšu un vērtību,» komentē G.Incenbergs. Viņaprāt, uzsvars pat nav uz to, ka dzīvnieki tiek bioloģiski audzēti, bet gan uz to, ka liellopi ēd to barību, kas tiek izaudzēta turpat, piemēram, auzas, rudzus, kā arī lielāko daļu gada pavada pļavās. «Viņi netiek speciāli baroti ar barību, kas viņus padarīs lielākus, bet viņi ēd to, ko paši izvēlas. Galvenais uzsvars ir uz to, ka gaļa ir fermentēta, attiecīgi liellops pēc kaušanas aptuveni 28 dienas karājas uz āķa. Fermentācijas procesā liellopa muskuļi atslābinās, sabrūk šķiedras un gaļa ir daudz mīkstāka. Tā ir tā atšķirība un daudziem cilvēkiem tas ir svarīgi. Fermentācijas procesa rezultātā sanāk pavisam cits produkts,» skaidro G.Incenbergs. Mēneša laikā saimniecība nokauj piecus līdz sešus liellopus, kuri sasnieguši 14 mēnešu vecumu.

Hereford veikalā Imantas Tirgū iespējams iegādāties ne vien bioloģiski audzētu liellopu gaļu, kuras cena svārstās no dažiem desmitiem eiro par kilogramu līdz pat vairāk nekā 100 eiro, bet arī vīnus no Itālijas, Spānijas, Vācijas, Gruzijas, Portugāles, Francijas.

Visu rakstu lasiet 29. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru