FOTO: Pēc divu gadu kavēšanās atvērts otrs pasaulē augstākais debesskrāpis

2017. gada 12. decembris plkst. 10:10
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāk nekā divu gadu kavēšanās atvērts Ķīnas augstākais debesskrāpis Shanghai Tower, raksta Bloomberg.

Patlaban ēkas 128 stāvos ievākušās vairāk nekā 60 kompānijas, tajā skaitā, tādi Ķīnas finanšu smagsvari kā Ant Financial, kas pieder Alibaba Group Holdings īpašniekam Džekam Ma. Ēkas pirmajā stāvā atrodas Fatburger&Fatbar.

Ēkas izveidē ieguldīti 2,4 miljardi dolāru, un tādējādi tā ir visdārgākā ēka, kas uzcelta Ķīnā. Tajā ierīkots pasaulē ātrākais lifts un pasaulē modernākās arhitektūras tehnoloģijas.

Tiesa gan, nekāda grandioza atklāšana nav plānota, norāda ēkas pārstāve Čenga Lū, piebilstot, ka būve jau pārāk daudz izrādīta publikai. 632 metrus augsto debesskrāpi bija plānots atvērt 2015.gada vidū, taču tā izmērs un sarežģītā uzbūve neļāva to laicīgi izdarīt ugunsdrošības noteikumu dēļ, daļēji tādēļ, ka, neskatoties uz Ķīnas straujo attīstību, iepriekš nebija pieņemti attiecīgi kodeksi un noteikumi, lai nodotu ēku ekspluatācijā.

Torņa sarežģītais veidols un grūtības ar nodošanu ekspluatācija liecina par Ķīnas regulatoru nespēju tikt līdzi tehnoloģiskajai attīstībai. Nozares, sākot ar kosmosa izpēti līdz pat būvniecībai un militārajai jomai, ievieš un izgudro pasaulē modernākās sistēmas, taču Ķīnas amatpersonas nereti ņem vērā desmitiem gadus vecu regulējumu.

Skatu tornis publikai it kā tika atklāts aprīlī, taču reāli to atvēra tikai jūnijā. Ēku par pabeigtu oficiāli pasludināja 18.jūlijā.

Biroju ēka var uzņemt kopumā 34,7 tūkstošus cilvēku.

Dalies ar šo rakstu