FOTO: Ražotājs Evopipes attīstībā ik gadu investē vismaz miljonu

2018. gada 27. jūlijs plkst. 6:38
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Cauruļu sistēmu ražotājs «Evopipes» ik gadu uzņēmuma attīstībā investē no miljona līdz pat trīs miljoniem eiro. Šogad plānots ieguldīt 1,5 miljonus eiro un palielināt ražošanas jaudu par 15% jeb līdz pat 25 000 tonnām gadā, biznesa portālam db.lv stāsta Jelgavā strādājošās SIA «Evopipes» valdes priekšsēdētājs Edgars Viļķins.

«Evopipes» dibināts 2005. gadā, un pirmie trīs gadi pagājuši projektējot, būvējot, izvēloties pareizās tehnoloģijas un iegādājoties iekārtas. 2008.gada nogalē tika uzsākta ražošana.

Pēdējos trīs uzņēmuma attīstības gados investētas būtiskas investīcijas, no miljona līdz pat trīs miljoniem eiro ik gadu. Pērn ražotnei tapusi jauna piebūve un iegādāta jauna ražošanas iekārta, kas spēj saražot caurules pat viena metra diametrā. Šo cauruļu tirdzniecības zīme ir GIGAPIPE, un projektā ieguldīti aptuveni trīs miljoni eiro.

Uzņēmuma produkti iedalāmi divās lielās grupās – caurules, kuras paredzētas kabeļu aizsardzībai un šķidrumu pārvadīšanai. «Evopipes» ražo caurules gan elektroinstalācijām iekštelpām, gan ārējai infrastruktūrai, sākot no augstsprieguma kabeļiem līdz pat telekomunikāciju optiskās šķiedras kabeļu sistēmām.

Šogad pasūtīta jauna ražošanas līnija, kuru plānots uzstādīt oktobrī. Kopumā uzņēmumā būs deviņas ražošanas līnijas ar kopējo ražošanas jaudu līdz 25 000 tonnu gadā. Tādējādi «Evopipes» kļūs par cauruļu sistēmu lielāko ražošanas uzņēmumu Baltijā. Katra investīcija ir ilgtermiņa projekts, kura atmaksāšanās tiek plānota 3 – 5 gadu periodā, norāda uzņēmumā. «Evopipes» turpina attīstīties - iegādājies 3,2 hektārus lielu zemes gabalu blakus esošajai ražotnei un tuvākajos gados plāno būvēt jaunu ražošanas korpusu.

2018.gada martā uzņēmums ir ieguvis ISO 50001 energoefektivitātes pārvaldības sertifikātu un pastāvīgi uzlabo energoefektivitātes rādītājus, proti, veiktas 150 000 eiro lielas investīcijas jaunākās paaudzes modulārajās ražošanas dzesēšanas šķidruma dzesēšanas iekārtās, kuras ļaus uzņēmumam samazināt elektroenerģijas izdevumus iekārtu dzesēšanai par 160%, tādejādi paaugstinot uzņēmuma turpmāku konkurētspēju. «Tā ir jauna un pirmā tāda tipa dzesēšanas sistēma Baltijā. Tagad 20% no visa elektropatēriņa tiek patērēts dzesēšanai, un jaunā sistēma ir divas ar pusi reizes energoefektīvāka. Investētie 150 000 eiro atmaksāsies elektrības rēķinā gada laikā,» stāsta E.Viļķins. «Energoefektivitātes pasākumus uzlūkojam kā reālu iespēju samazināt izdevumus, nevis formāli veicam pasākumus, lai atskaitītos institūcijām,» viņš norāda.

Uzņēmums iekārtas visbiežāk iegādājas no pasaules vadošajiem nozares iekārtu ražotājiem. «Tās ne vienmēr ir lētākās pieejamās iekārtas, bet mēs rēķinām investīcijas ilgtermiņā. Tādas iekārtas ir precīzākas, energoefektīvākas, ražīgākas, ar kurām ir iespējams ražot augstākas kvalitātes produktus ar zemākām ražošanas izmaksām,» paskaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Plašāk lasāms 27.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi