FOTO: Siera uzkodu ražotājs izvēršas eksportā 

Kūpināta siera uzkodu ražotājs SIA Top Food iekaro pašmāju tirgu un tagad izvēršas eksportā

Sandra Dieziņa, 16.3.2018
1/21

Sandijs Urtāns

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Top Food ražo kūpinātus un svaigos sierus, kā arī siera uzkodas jeb snack produktus. Pirmais pasūtījums bijis pirms trīs gadiem, uz Ziemassvētkiem, atceras kompānijas vadītājs Sandijs Urtāns. «Pats nodarbojos ar mēbeļu ražošanu. 2008. gadā bija krīze, viss juka ārā, neviens vairs nebūvējās. Iepriekš strādājām ar Kolonnas veikaliem, Euroaptieku, Baltic Beach Hotel, Debesmannu, gatavojām mēbeles Rimi galvenajam ofisam. Nebraucu uz Angliju burkānus lasīt, bet aizbraucu uz Krieviju, kur savu biznesu sāku no nulles, darbojos mēbeļu jomā,» stāsta Sandijs Urtāns. Parasti no Latvijas uz Maskavu vedis maizi un alu, bet atpakaļceļā sieru, taču pēc sankciju ieviešanas 2014. gadā tas vairs nebija iespējams. Kādā brīdī gribējis sieru vest tirgošanai lielveikalu tīklos, taču sankcijas tam visam pārvilka svītru pāri. Tad sapratis, ka dvēselei vēl kaut ko vajag, un nolēmis veidot siera ražotni. Viņš neslēpj, ka siers pašam garšo un šis bizness kļuvis par sirdslietu.

Veido no nulles

Sākumā panācis mutisku vienošanos ar vienu no lielākajiem mazumtirgotājiem un tad sācis veidot siera ražotni. Faktiski tā bija ļoti netipiska pieeja, jo nebija garantijas par noieta iespējām. Uzņēmuma izveidē pirmā pusgada laikā ieguldīti 300 tūkstoši eiro, tostarp arī apgrozāmos līdzekļos, jo, atdodot preci veikaliem, nauda tiek iesaldēta vismaz uz mēnesi.

Sācis no nulles ar diviem produktiem, tagad mēnesī tiek saražots ap 20 tonnām un sortimentā jau ir 15 veidu siera produktu. Viens no tiem – čečils jeb sapītais siers, ko ražotnē taisa kā siera bizi.

Visu rakstu Izvēršas eksportā lasiet 16. marta laikrakstā Dienas Bizness.

No šīs sadaļas

Graudu pārstrādes uzņēmums AS Rīgas dzirnavnieks nākamnedēļ prezentēs Latvijas simtgadei par...

Mušļu un putru ražotājs SIA Felici (zīmols Graci) šo gadu sācis ar...

Nelegālais gaļas pārstrādes cehs Grobiņā atklāts, kad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD)...

Pēc samazinātā PVN ieviešanas Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem būtiski audzis pieprasījums pēc tomātiem un bioloģiski audzētām ogām un āboliem.

Pārbaudot dienesta rīcībā esošo informāciju un, veicot kontrolpirkumu, Pārtikas un veterinārais...

Ja visi dodas attīstītās Eiropas virzienā, mēs dodamies uz otru pusi.

Saldējuma ražotājs «Rūjienas saldējums» šogad plāno piesaistīt kopumā sešus jaunus realizācijas...

Ražotājs HKScan Latvia pelmeņu ražošanas iekārtā ieguldījis gandrīz 300 tūkstošus eiro, šodien...

«Dobeles dzirnavnieks» iesniedzis projektu arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Uzbrukumi uz ceļiem vairāk līdzinās Robina Huda stāstam, jo uzbrucēji lielākoties cenšas neradīt kaitējumu autovadītāju veselībai un nesabojāt automašīnas.