Gada ātrākais brauciens

2017. gada 10. novembris plkst. 9:13
Autors: Jānis Maršāns
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Ja jums patīk automašīnas un ātrums, kas var būt vēl labāks par traukšanos ar Porsche automašīnu Formula 1 trasē!? Bērnībā, skatoties televizorā Formula 1 sacensības, par šādu iespēju nevarēju pat sapņot. Šogad pēc Porsche uzaicinājuma šāda iespēja man radās.

Nepilnas divas dienas pavadot Porsche braukšanas centrā Turcijā, bija iespēja izbraukt ar visiem pieejamiem Porsche sērijveida modeļiem, sākot ar klasisko mazulīti 911 Carrera, beidzot ar apvidus braucamo Cayenne, pie tam izmēģinot dažādas šo automašīnu motora versijas – GTS un turbo modeļus, gan dīzeļa, gan benzīna formātos. Braucienos bija iespējams izvērtēt visdažādākās braukšanas prasmes, piemēram, uz laiku mēģināt izbraukt slalomu ar 718 Boxster modeli, 2,9 sekunžu laikā sasniegt ātrumu 100 kilometri stundā ar tiešām reaktīvo, vairāk nekā 500 zirgspēku jaudīgo Panamera, kā arī izmēģināt savas spējas savaldīt 911 Carrera uz speciāla trenažiera, kas simulē sānslīdes situāciju uz slapjas vai ledainas ceļa virsmas.

Tomēr laikam galvenā piedzīvojuma būtība bija iespēja ar visiem iepriekšminētajiem modeļiem izbraukt pa pašu sacensību trasi. Taisnajā trases posmā izdevās attīstīt ātrumu pat 220 km/h. Lieki teikt, ka tik ātri pirms tam braucis nebiju un kādu laiku droši vien arī nebraukšu. Katrā ziņā adrenalīna lādiņu, ko ieguvu šeit, grūti salīdzināt ar jebko citu. Papildu emocijas radīja arī dažādie laika apstākļi – pirmajā dienā spīdēja silta Turcijas saule, bet otrā dienā lija lietus, kas piešķīra braucienam īpašu asumu. Godīgi sakot, pirms tam ar Porsche modeļa automašīnu braucis nebiju, līdz ar to viss bija jauns un nepieredzēts. Nenoliedzami, laiks pagāja ļoti ātri un emocijas krājās kā pārpilnības ragā. Tomēr bija tā vērts. Neatteiktos šādu piedzīvojumu atkārtot.