Hennessy vēstnieks: Konjaku vairs nemalko kamīnzālē

Autors: Žanete Hāka
2017. gada 12. oktobris plkst. 18:12

Aizvadītajā gadā pasaulē pārdoti septiņi miljoni konjaka Hennessy kastu (vienā kastē ir deviņi litri konjaka), informē uzņēmuma pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā Rīgā viesojās konjaka pazinējs Žans Mišels Košē, kas 26 gadus ir pastāvīgais Hennessy nama vēstnieks 26 gadus.

«Izplatīts priekšstats par to, ka konjaku malko dzimtas īpašuma kamīnzālē, vienlaikus smēķējot cigāru, jau sen vairs nav aktuāls. Piemēram, ASV konjaku malko vienkārši tāpat, pēc darba, ar ledu vai sodu, bet Ķīnā – vakariņu laikā. Savukārt Eiropā šobrīd ir populāri kokteiļi, piemēram, Hennessy ar kolu», - stāsta Žans Mišels Košē.

Kā liecina Hennessy nama vēstnieka pieredze, dažādās valstīs ir pieņemts dzert konjaku dažādos veidos.

Konjaks «iznāk» no kamīnzālēm ielās un kļūst par mūsdienu kustību, piemēram, strītarta, ballīšu, prezentāciju, sastāvdaļu, viņš skaidro. Baltijas valstīs ir pieejama ierobežota Hennessy sērija, kuras pudeles dizainu veidojis slavens strītarta mākslinieks JonOne, - tikai 1000 pudeles.

«Konjaks noteikti nav «mūsu vectēvu» dzēriens, kaut gan no tiem laikiem esam aizņēmušies paradumu sildīt to rokās – ikviens vismaz reizi mūžā ir dzirdējis, ka glāzi ar konjaku jāsasilda, lai tā garša un aromāts atklātos. Šobrīd tas vairs nav aktuāli, - skaidro Ž. M. Košē, - normāla konjaka temperatūra – 18-19 grādi pēc Celsija, un, ja agrāk telpās bija daudz aukstāks – aptuveni 15 grādi, tagad jebkurā telpā temperatūra parasti nav zemāka par 22 grādiem, tāpēc sildīt glāzi nav nekādas vajadzības».