IKEA mēbeļu ražotājam izsniedz finansējumu jaunas koka skaidu granulu rūpnīcas izveidei

2016. gada 16. septembris plkst. 9:41
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Danske Bank noslēgusi līgumu ar SIA Avoti SWF par ilgtermiņa finansējuma piešķiršanu 10 miljonu eiro apmērā jaunas koka skaidu granulu ražošanas rūpnīcas izveidei.

Jaunā rūpnīca atradīsies Gulbenes novada Lizumā, turpat kur šobrīd ir izvietota SIA Avoti SWF mēbeļu ražošanas rūpnīca. SIA Avoti SWF ir lielākais mēbeļu ražošanas uzņēmums Latvijā, kas jau teju divdesmit gadus izpilda globālās IKEA tirdzniecības ķēdes pasūtījumus, izgatavojot bērnu mēbeles un plauktu sistēmas no priedes koka. Neto apgrozījums 2015.gadā veidoja 28,7 miljonus eiro.

SIA Avoti SWF vadītājs Uldis Misiņš norāda, ka lēmums investēt koka skaidu granulu ražotnē pieņemts, ņemot vērā ievērojamos koka skaidu un šķeldas atlikumus, kas rodas mēbeļu ražošanas procesā. Tādejādi tiks veikta to tālāka apstrāde un radīta papildu pievienotā vērtība.

«Jaunās koka skaidu granulu ražotnes ražošanas jauda būs 108 tūkstoši tonnu gadā un, lai sasniegtu šo jaudu, pašu radīto izejvielu apjoms būs stipri nepietiekams, tādēļ būs jāveic arī papildu izejmateriālu iepirkumi,» skaidro Uldis Misiņš.

Ražošanas gala produkti būs industriālās koka skaidu granulas, kuru patērētāji pamatā ir rūpnieciskie ražotāji, siltuma un elektrības ražotāji, kā arī Premium segmenta koka skaidu granulas, kuru patērētāji ir mājsaimniecības.

Jauno koka skaidu granulu rūpnīcu projektē un uzstādīs Spānijas kompānija Prodesa Medioabiente S.L., tās darbību ir paredzēts uzsākt 2017.gada jūlijā. Rūpnīcā plānots nodrošināt 22 jaunas darbavietas; kopējās projekta izmaksas ir aptuveni 12 miljoni eiro.

SIA Avoti SWF dibināta 1994. gadā. SIA Avoti SWF atrodas Gulbenes novada Lizumā, 160 km attālumā no Rīgas un tajā nodarbināti 340 strādājošie.

Dalies ar šo rakstu