Startē granulu biznesā

2018. gada 22. janvāris plkst. 8:50
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Investējot 13,5 milj. eiro, Latvijas lielākais mēbeļu ražotājs SIA Avoti SWF Lizumā ir izveidojis kokskaidu granulu ražotni ar jaudu 110 tūkst. t, plāno ieguldīt mēbeļu ražošanā, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tas ir lielākais pabeigtais investīciju projekts meža nozarē Latvijā 2017. gadā. Kokskaidu granulu ražotne tika iedarbināta pērnā gada nogalē un mēneša laikā tā spēja sasniegt 80% no paredzētās ražošanas jaudas. Ražotne strādā 24 stundas septiņas dienas nedēļā un darbs tajā ir 22 cilvēkiem. «Tomēr jārēķinās, ka kopumā jaunu darba vietu reģionā ir ievērojami vairāk,» akcentē Kristaps Roziņš, SIA Avoti SWF kokskaidu granulu ražotnes vadītājs.

Šobrīd SIA Avoti SWF kopējais nodarbināto skaits sasniedz 500.

SIA Avoti SWF īpašnieks Uldis Misiņš stāsta, ka situācija 2015. gada decembra nogalē likusi strauji meklēt risinājumus, jo koģenerācijas stacijai bija vajadzīgs liels siltuma patērētājs. Tā rezultātā par labāko risinājumu tika izvēlēta kokskaidu granulu ražotne. «Projekta izstrādē un realizācijā bija laba sadarbība ar ģenerāluzņēmēju SIA Aimasa un citiem apakšuzņēmējiem,» uzsver U. Misiņš. Viņš norāda, ka iecerētais projekts tika īstenots ar valdības atbalstīto uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi, kuru gan varēs piemērot nākamajos gados. Sākotnēji granulu ražotnes izveides izmaksas tika lēstas par teju miljonu eiro zemākas, tomēr, pēc U. Misiņa sacītā, uzņēmums nevar ietekmēt būvniecības izmaksu kāpumu, tāpēc arī kopējais ieguldījumu apjoms ir lielāks.

«Saražotās industriālās kokskaidu granulas tiek piegādātas Ziemeļeiropas un Beniluksa valstu pircējiem, ar kuriem ir noslēgti attiecīgi līgumi,» stāsta U. Misiņš. Viņš atzīst, ka mēbeļu tirdzniecība un industriālo granulu pārdošana ir divas dažādas pasaules. «Granulu biznesā klientam atbildi vajag šodien, nevar atbildēt rīt, jo tas šo potenciālo produkcijas pircēju skatījumā norāda uz nenopietnu partneri,» nianses skaidro U. Misiņš.

Visu rakstu Startē granulu biznesā lasiet 22. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu