Izdod Lielo Pasaules atlantu (foto)

2008. gada 25. novembris plkst. 15:09
Autors: Ivars Motivāns - Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Karšu izdevniecība Jāņa sēta laidusi klajā Lielo pasaules atlantu. Lielais pasaules atlants ir apjomīgākais karšu krājums, kāds jebkad izdots Baltijas valstīs. Vairāk nekā pustūkstoti lappušu biezā un turpat 4 kg smagā atlanta kartēs atrodami 90 tūkstoši ģeogrāfisko nosaukumu. Pirmo reizi latviešu valodā tik detalizētā mērogā pieejamas kartes par visu pasauli.

Atlantu veido karšu un uzziņu sadaļa, kā arī nosaukumu rādītājs. Karšu sadaļu ievada pasaules kartes. Nākamās ir nodaļas par Latviju un katru pasaules daļu. Karšu sadaļas nobeigumā ievietotas okeānu kartes. Uzziņu sadaļā sniegta vispārīga informācija par visām pasaules valstīm un teritorijām ar to ģerboņu un karogu ilustrācijām. Tai seko statistika par dažādiem ģeogrāfiskajiem ekstrēmiem un iedzīvotāju skaitu pasaules zemju lielākajās pilsētās. Atlantu noslēdz vārdnīcas veida latvisko ģeogrāfisko nosaukumu un oriģinālnosaukumu rādītājs.

Atlanta priekšvārdā Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš norāda: "Šis Lielais Pasaules atlants nav tikai Karšu izdevniecības Jāņa sēta sasniegums, tas ir arī latviešu tautas sasniegums. Šī projekta ietvaros pirmo reizi radītas sistēmas vietvārdu atveidošanai no 129 pasaules valodām. Tas ir neatsverams ieguldījums mūsu valodas attīstībā, jo latviešu valoda ir viena no senākajām Eiropas valodām. Šis atlants ir unikāls salīdzinājumā ar lielvalstu izdevumiem, jo tā kartēs jaušams mazas nācijas skatījums uz pasaules politiku."

Ar karšu izdošanu Jāņa sēta nodarbojas kopš 1992. gada. Šajā laikā tā ir ļoti dinamiski attīstījusies, kļūstot par mūsdienīgu uzņēmumu, kas ieņem līderpozīcijas Baltijas valstu karšu tirgū. Gadu gaitā nostiprinājusies karšu izdevniecības starptautiskā autoritāte. Jāņa sēta piedalās gan Frankfurtes grāmatu gadatirgū, gan dažādos starptautiskos konkursos, kur Jāņa sētas kartes izpelnījušās atzinību un saņēmušas godalgas. Šobrīd Jāņa sētas kartes eksportē uz vairāk nekā 25 pasaules valstīm.

picturegallery.969d2195-3ede-4d36-8022-dbfbc0461f9c

Dalies ar šo rakstu