Izstrādā platformu darbinieku pusdienu apmaksāšanai 

Personālvadības tehnoloģiju uzņēmums «Motivio» ir izstrādājis pusdienu apmaksas mobilo lietotni «Motivio Meals»

Anda Asere, 19.7.2018
1/4

Juris Blūzmanis un Ansis Līpenītis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

«Mums visiem ir kāds paziņa, kas neēd pusdienas. Pārāk aizņemts, jātaupa līdzekļi vai kādi citi iemesli, bet rezultāts ir viens – negatīvi ietekmēta veselība, labsajūta un arī darbspējas. Ne velti ir teiciens paēdis cilvēks – laimīgs cilvēks,» saka Ansis Līpenītis, «Motivio» līdzdibinātājs. Virknē pasaules valstu, piemēram, Čehijā, Polijā, Slovākijā un Ungārijā apmaksātas darbinieku pusdienas ir populārākais darbinieku labums. Latvijā daži lielie uzņēmumi ir izveidojuši savas ēdnīcas, bet mazāki uzņēmumi dažreiz mēdz noslēgt līgumu ar vienu ēdnīcu, kurā darbiniekiem pieejamas pilnībā vai daļēji subsidētas pusdienas. Ārzemēs ir populāras pusdienu kartes, kas darbiniekiem ļauj izvēlēties pusdienot dažādās vietās, saglabājot darba devēja apmaksātu pusdienu iespēju.

Ņemot to visu vērā, «Motivio» ir izstrādājis pusdienu apmaksas mobilo lietotni «Motivio Meals». «Tas ir kā «Mobilly», tikai ēdināšanai un ar atlaidēm. Sistēma iesaista četras puses – darba devēju, darbiniekus, ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju un tā kasierus vai oficiantus. Darba devējs var izveidot darbinieku profilus un piešķirt pusdienu budžetu. Darbinieki mobilajā lietotnē var norēķināties piešķirtā budžeta ietvaros,» stāsta A. Līpenītis. Ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs var pieņemt maksājumus ar mobilo lietotni, kā arī veidot un reklamēt atlaižu un lojalitātes punktu akcijas. Sistēma automātiski uzskaita darbinieku pirkumus un sagatavo precīzus rēķinus. Papildu darbinieku pusdienām ar to iespējams apmaksāt arī darījumu maltītes – šādā gadījumā sistēma automātiski sagatavo nepieciešamos reprezentācijas izdevumu aktus, tā ietaupot darbinieku un grāmatvedības laiku.

«Mēs vēlamies veicināt praksi, ka arī Latvijā darba devēji apmaksā darbinieku pusdienas. Papildu, ievērojot enākuma nodokļa normas, iespējama arī nodokļu ekonomija. Tomēr aicinām primāri raudzīties uz darbinieku apmierinātības veicināšanu kā galveno iemeslu, lai nodrošinātu šo darbinieku labumu,» saka Juris Blūzmanis, «Motivio» līdzdibinātājs.

Papildu «Motivio Meals», uzņēmums strādā pie otra produkta, kas būs mobilā lietotne iesaistošas uzņēmuma kultūras veidošanai. Šobrīd komanda intervē personāla vadītājus un komandu līderus, lai izpētītu labāko praksi un identificētu arī problēmas, kādas ir uzņēmumos saistībā ar darbinieku apmierinātības un iesaistes veicināšanu.

DB jau rakstīja, ka «Motivio» mērķis ir veidot pievilcīgu kompānijas kultūru. Līdz šim uzņēmums savā attīstībā ieguldījis dibinātāju līdzekļus, kā arī piesaistījis 20 tūkstošu eiro finansējumu no «Startup Wise Guys» akseleratora un 20 tūkstošus dolāru no «Google Cloud» programmas. Tāpat uzņēmums ir noslēdzis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par dalību Jēkabpils biznesa inkubatorā un 50 tūkstošu eiro grantu, ko var saņemt atbilstoši inkubatoru programmas nosacījumiem.

Tevi varētu interesēt

Uzņēmuma kultūras platformas Motivio mērķis ir veidot pievilcīgu kompānijas kultūru; trīs gadu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām...

Viļņā iecerēts veidot finanšu tehnoloģiju koordinācijas centru formātā «16+1», paziņojusi...

Digitālo maksājumu nākotne ir abonēšanas ekonomikā; pašreizējais jauninājums – bezkontakta...

Igauņu dibinātā finanšu tehnoloģiju kompānija «TransferWise» un Lielbritānijas t.s. izaicinātājbanka...

Latvijā nebanku kreditēšanas tirgū konkurence ir ļoti liela, intervijā atzina nebanku kreditētāja...

Lielbritānijā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» klientu skaits Eiropā 12...

Finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» paplašina kriptovalūtu funkciju mobilajā lietotnē...

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos pēc trīs gadu darbības sasniedz peļņu; līdz šī...

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos...