Jaunas tendences nekustamo īpašumu tirgū Jūrmalā

2017. gada 11. augusts plkst. 13:56
Autors: Rūta Cinīte
Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū vērojamas jaunas tendences - tirgū ienāk tā dēvējamie nelielie projektu attīstītāji, kuri veido kluba tipa-apartamenta ēkas, kurās viena projekta ietvaros ir maksimums 15-20 dzīvokļi, norāda Baltic Sotheby`s International Realty pārdošanas direktore Līga Kohtanena.

Viņa arī atzīmē, ka pēdējā laikā jaunajos projektos īpašumi tiek piedāvāti jau ar pilnu apdari un jau daļēji iekārtoti - iebūvētas virtuves iekārtas un arī citas mēbeles, ar aprīkotiem santehnikas mezgliem. Šādus īpašumus ļoti iecienījuši vietējie pircēji, bet līdz ar to šādos projektos m2 cena ir no 2500 līdz 3500 eiro populārajās vietās Bulduros, Lielupē, Dzintaros.

Savukārt Dubultos Slokas ielā otrpus dzelzceļam, tiek attīstīts jauns, liels dzīvojamais komplekss, kura ietvaros divu gadu laikā taps mazstāvu dzīvokļu ēkas, pakalpojumu punkti, bērnudārzs, sabiedriskā transporta pieturas, un šis projekts vistiešākā mērā ir orientēts vietējam pircējam ar tam pieejamu budžetu, kuram ir iespēja kreditēties bankā. Eksperte prognozē, ka projektā m2 pārdošanas cena varētu būt no 1500 līdz 2000 eiro.

«Jūrmala pašlaik nevar lepoties ar daudz jauniem projektiem. Tas tādēļ, ka kūrortpilsētā ir vēl pietiekoši liels apjoms iepriekšējos gados uzceltu, nepārdotu īpašumu, gan arī tāpēc, ka pieprasītākajos pilsētas rajonos nav vairs atlicis daudz brīvu zemes gabalu, gan arī tādēļ, ka Jūrmalā būvniecības saskaņošanas process ir daudz sarežģītāks nekā citviet valstī tieši pateicoties kultūrvēsturisko vides prasību dēļ, kā, piemēram, kāpu zona, kultūras pieminekļi u.c., kas ļauj Jūrmalā saglabāt tās unikalitāti un pilsētai raksturīgos, pievilcīgos vaibstus,» saka L. Kohtanena.

Eksperet paredz, ka 2017. gada otrā puse dzīvokļu darījumos biznesa klases, premium un luxury segmentā būs mazliet mierīgāka darījumu skaita un investīciju apjoma ziņā, jo izdevīgākie darījumi 2017. gadam jau ir veikti. «Tie, kas vēlējās nopirkt īpašumu izdevīgi, to jau ir izdarījuši. Lai gan dažos projektos, kur attīstītāja vai īpašnieka cenu politika nav skaidra un nav saskaņā ar tirgū pieprasīto cenu, varētu tikt novērots cenas kritums,» viņa piebilst.

Dzīvokļi vēl aizvien ir populārākais nekustamo īpašumu produkts biznesa klases, premium un luxury segmentā Jūrmalā, ko apliecina šī gada pirmā pusgada dati - kūrortpilsētā reģistrēts 61 darījums ar dzīvokļiem, kuru vērtība ir no 150 000 eiro līdz pusmiljonam eiro un vairāk. Joprojām aktīvākā pircēju daļa (54%) ir nerezidenti, bet novērots, ka arī vietējo pircēju aktivitāte palielinās. Pircēju vidū pieprasītākie ir 3-4 istabu dzīvokļi 100-150 m2 platībā, cenā līdz 2 tūkstošiem eiro par kvadrātmetru.

Savukārt 58 darījumi pirmajā pusgadā notikuši ar mājām cenu kategorijā no 150 000 eiro un vairāk. Lielākais darījumu apjoms fiksēts cenu kategorijā no 150 000 eiro līdz 300 000 eiro (33 darījumi), 12 darījumi bijuši par mājām, kas maksājušas no 300 000 eiro līdz 500 000 eiro), bet summā virs 500 000 eiro un vairāk – 13 darījumi (5 darījumi no tiem bijuši virs viena miljona eiro).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām