Jaunizveidotais pārtikas ražotājs Balt kit plāno ieguldīt 4,8 miljonus latu ražošanas sākšanā

2011. gada 11. oktobris plkst. 12:10
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Jaunizveidotais pārtikas ražotājs Balt kit plāno ieguldīt 4,8 miljonus latu ražošanas sākšanā, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Mārīte Peskiševa. Viņa sacīja, ka uzņēmums darbosies pārtikas ražošanas nozarē – plānots ražot saldētus, vakuuma un bioloģiskos pārtikas produktus.

Izejvielas – dārzeņus, augļus, ogas un sēnes – sākumā paredzēts iepirkt tikai no Latvijas lauksaimniekiem, kā arī Balt kit gatavojas sākt sev nepieciešamo produktu audzēšanu.

Balt kit vadītāja gan norādīja, ka līdz ar plānoto uzņēmuma paplašināšanu trešajā darbības gadā izejvielas var būt jāiepērk arī no citu valstu zemniekiem. «Pagaidām ražotnē sāksim darbu tikai ar vienu līniju, bet ir ieplānotas četras trešajā gadā, tad varbūt būs jāiepērk [izejvielas] no citu valstu zemniekiem,» klāstīja Peskiševa un piebilda, ka uzņēmums otrajā darbības gadā nepieciešamās kultūras plāno audzēt aptuveni 100 hektāru platībā.

Viņa atzina, ka uzņēmums audzēs visas tās kultūras, kas būs nepieciešamas produkcijas ražošanai. «Pēc gada jau zināsim, kāda produkcija iet labāk, kāda sliktāk,» teica Peskiševa.

Plānots, ka mēnesī uzņēmums saražos 16 tonnas gatavās produkcijas. «Līdz ar to gadā aptuveni 200 tonnu būs,» atzina Peskiševa un informēja, ka ražošanu Balt kit iecerējis sākt jau nākamā gada martā.

Produkciju sākumā paredzēts tirgot Latvijā, taču Balt kit sācis arī pētīt potenciālos eksporta tirgus. «Iestrādes eksporta tirgos vēl nav, tikai nodomu protokoli ir,» pavēstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja un piebilda, ka nodomu protokoli slēgti ar visām Eiropas Savienības valstīm, kā arī ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu.

Vienlaikus gan Peskiševa uzsvēra, ka pirmajā ražošanas gadā uzņēmums nesāks eksportu.

Uzņēmums darbības sākšanai un iekārtu iegādei piesaistījis arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu 50% apmērā. Kopējās projekta realizācijas izmaksas ir plānotas 4,8 miljoni latu. Balt kit valdes priekšsēdētāja paskaidroja, ka šajā summā ietilpst gan nepieciešamie līdzekļi būvniecībai un iekārtu iegādei, gan apgrozāmie līdzekļi.

Līdz ar jauno uzņēmumu pastāvīgas darbavietas tiks nodrošinātas 42 cilvēkiem. «Visa līnija ir automatizēta, tur īpaši daudz darbinieku nevajag. Bet sezonas darbinieku skaits varētu būt no trim līdz sešiem tūkstošiem cilvēku, jo mums būs vēl savvaļas ogas un sēnes,» klāstīja Balt kit vadītāja un paskaidroja, ka uzņēmums sadarbosies ar ogotājiem un sēņotājiem, kas savāktās meža veltes vēlēsies pārdot.

Balt kit nodibināts šogad jūlijā, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Uzņēmuma lielākā īpašniece ir Peskiševa, kurai pieder 80% Balt kit kapitāldaļu, savukārt 20% kapitāldaļu pieder Andrim Sedmalim.

Dalies ar šo rakstu