Kad, izpakojot televizoru, izbrīnā ieplešas acis 

Lai LG OLED televizoru 55E8 noturētu vertikālā stāvoklī, statīvā tiek iespiests vienīgi puscentimetru biezs, caurspīdīgs stikls

Jānis Vēvers, 14.12.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākās paaudzes televizori unikālas identitātes meklējumos pamanījušies pārsteigt ar daudzveidīgiem dizaina risinājumiem – taisni un ieliekti paneļi, savdabīgi statīvi, atteikšanās no vadu jūkļa un pat ekrānā iestrādāti skaļruņi. Kad šķiet, ka viss jau ir redzēts, ražotāji atkal piedāvā kaut ko tādu, no kā izbrīnā ieplešas acis. Tieši tādas sajūtas pārņēma, izpakojot LG jauno OLED tālrādi 55E8. Televizoru, ko faktiski veido divas stikla loksnes.

Viena no šā brīža karstākajām tēmām tehnoloģiju pasaulē ir ekrāni ar pēc iespējas plānāku, neuzkrītošāku rāmi. LG OLED 55E8 šajā ziņā ir gājis ļoti tālu, jo tam vispār nav rāmja. Televizors būtībā ir divas kopā sastiprinātas puscentimetru biezas stikla loksnes bez jebkādām apmalēm. Stikls no malas līdz malai. Aizmugurējai loksnei piestiprināta salīdzinoši neliela plastmasas kaste, kurā atrodas ierīces «smadzenes», pieslēgvietas un skaļruņi. Piecus centimetrus biezais korpuss aizņem vien pusi no 55 collu teritorijas un no priekšpuses nemaz nav redzams.

Ne mazāk iespaidīgs ir statīva nostiprināšanas risinājums. Aptuveni 20 centimetrus platās trīsstūra formas konstrukcijas vidū ir atvere, kas kā skrūvspīlēs saspiež stikla loksnes. Sākumā šķiet neticami, ka šaurais statīvs ar seklu gropi vispār noturēs 139 centimetru milzi vertikāli un neapgāzīsies. Un vai puscentimetru biezais, caurspīdīgais stikls tiešām nenolūzīs?

Lai arī uzstādītais 23,8 kilogramus smagais televizors no pieskārieniem viegli šūpojas, tas tomēr negāžas un nelūzt. Drošības labad bērniem gan labāk nespēlēt bumbu un nemētāties ar spilveniem istabā, kurā atrodas šis pāris tūkstošus eiro vērtais OLED ekrāns.

Tiesa, neikdienišķajam dizainam ir daži būtiski trūkumi. Pirmkārt, no aizmugures tas neizskatās tik glīts, kā no priekšas, tādēļ 55E8 labāk nelikt telpas vidū. Savukārt, pieliekot to tuvu sienai vai piestiprinot pie tās, tiek pilnībā slēgta piekļuve dažām HDMI, USB un antenas pieslēgvietām, kas ir vērstas uz aizmuguri. Apmaļu trūkuma dēļ tālrādi nav ērti pārcilāt, jo katrs pieskāriens smērē ekrānu, turklāt prātā «sēž» uz kastes zīmētie brīdinājumi ar malām apieties ļoti rūpīgi.

Vadības ziņā LG ir viens no vienkāršākajiem televizoriem. Tā webOS operētājsistēma paredz visas ielādētās lietotnes un pievienotās iekārtas izvietot garā sarakstā ekrāna apakšā. Ikonas var sakārtot pēc vajadzības, un to arī ieteicams darīt, jo laika gaitā lietotņu liste izaug vairāku desmitu garumā un vajadzīgās atrašana var aizņemt pārāk daudz laika.

Navigāciju atvieglo jau sen iepazītā Magic Remote tālvadības pults, kas, iespējams, ir veiksmīgākais risinājums televizoru tirgū. Tā vada kursoru ar pults galu gluži kā datorpele, tādēļ kursoru var veikli nogādāt vajadzīgajā ekrāna punktā, un arī rakstīšana virtuālajā klaviatūrā vedas raiti. Vienīgi stara raidīšana diezgan ātri izsmeļ pults enerģijas resursus. Izmēģinājumu mēneša noslēgumā pults sāka uzstājīgi ziņot, ka abas AA baterijas jānomaina.

Visu viedierīces apskatu Kā gaisā peldošs attēls lasiet 14. decembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!