KP atļauj Uralchem Freight Limited, AS Halcyon Capital un SIA Ventamonjaks apvienošanos

2014. gada 25. septembris plkst. 11:27
Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Uralchem Freight Limited (UFL) un AS Halcyon Capital (HC)  iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA Ventamonjaks. Atļaujošs lēmums pieņemts, jo darījuma rezultātā netiks būtiski ietekmēta konkurence, liecina KP sniegtā informācija.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju UFL ietilpst uzņēmumu grupā, kura izmanto sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumu sniedzēja SIA Ventamonjaks pakalpojumus. Šī iemesla dēļ KP izvērtēja risku, ka UFL varētu apgrūtināt vai liegt citiem sašķidrinātā bezūdens amonjaka ražotājiem pieeju SIA Ventamonjaks terminālim, lai amonjaku eksportētu uz Eiropu.

Tomēr, kā liecina tirgus dalībnieku līgums, pēc apvienošanās darījuma noslēgšanas esošajiem un potenciālajiem klientiem tiks nodrošināta līdzvērtīga pieeja SIA Ventamonjaks sniegtajiem pakalpojumiem un terminālim, kā arī netiks pieļauta atsevišķu uzņēmumu diskriminācija.

Vienlaikus paredzams, ka UFL un HC būs ieinteresēti maksimāli palielināt SIA Ventamonjaks pārkraujamā amonjaka apjomus, piesaistot arī citus uzņēmumus, kam ir nepieciešami sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumi, no tā gūstot peļņu.
Tādējādi KP lēmumā secina, ka darījuma rezultātā konkurence sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumu tirgū konkrētajā teritorijā netiks būtiski ietekmēta. Tāpat apvienošanās darījums var paaugstināt SIA Ventamonjaks darbības efektivitāti, tomēr tas automātiski nepalielinās uzņēmuma tirgus daļu sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas tirgū.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām