Krievijas vēstnieks: neprovocējiet krievu lāci 

Krievijas vēstnieks Dānijā komentējis Zviedrijas raizes par to, ka Krievijas militārā lidmašīna gandrīz sadūrusies ar pasažieru lidmašīnu, sakot, ka Zviedrijas amatpersonas varētu būt izsmēķējušas pārāk daudz marihuānas, vēsta thelocal.se.

Lelde Petrāne, 18.12.2014

Foto: REUTERS/SCANPIX

«Zviedrijas amatpersonas nesen arī teica, ka viņu ūdeņos manīta zemūdene. Tās tur nebija,» teicis Mihails Vaņins, Krievijas vēstnieks Dānijā.

«Tagad viņi atkal saka, ka kaut kas ir redzēts,» viņš piebildis un piemetinājis, ka, pēc viņa domām, zviedri ļoti bieži apmeklējot Kopenhāgenā slavenu marihuānas tirdzniecības rajonu.

Zviedrijas amatpersonas informēja, ka Krievijas militārā lidmašīna piektdien gandrīz sadūrusies ar pasažieru lidmašīnu neilgi pēc pacelšanās no Kopenhāgenas lidostas. Viena lidmašīna no otras atradušās mazāk nekā 9 kilometru attālumā, apgalvo zviedri. Taču Krievija informējusi, ka tās lidmašīna bijusi vairāk nekā 70 kilometru attālumā.

Zviedrija un Dānija, protestējot pret šo gadījumu, izsauca Krievijas vēstniekus.

Krievijas puse atzinusi, ka krievu lidmašīnas patrulē biežāk nekā agrāk, bet tā, iespējams, esot atbilde NATO rīcībai un saasinājumam reģionā.

«Es esmu pārliecināts, ka, ja NATO samazinās savas darbības reģionā, tad mēs darīsim to pašu. Neprovocējiet krievu lāci,» uzsvēris Vaņins.