Krūzītis: Lidl ienākšana saasinās cīņu par darbiniekiem

2017. gada 03. augusts plkst. 10:41
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Vācijas zemo cenu veikalu tīkla Lidl ienākšana Latvijas tirgū tirdzniecības nozarē saasinās cīņu par darbiniekiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

Viņš norāda, ka tirdzniecībā darbinieku trūkst visiem tirgus dalībniekiem. Kā sacīja Krūzītis, tirdzniecība nav nozare, kurā algu līmenis būs augsts, «pārskatīt kaut ko būs grūti».

Līdz ar to Lidl būs izaicinājums atvērt daudzus veikalus un apmācīt daudzus darbiniekus. Tādejādi sagaidāms, ka cīņa par darbiniekiem saasināsies.

Kā atzina Krūzītis, viss liecinot, ka šoreiz Lidl ienāks Latvijas tirgū jau tuvāko gadu laikā. Tiekot pirkti zemesgabali, plānota tirdzniecības centru būvniecība.

Pēc LPTA izpilddirektora teiktā, visticamāk, Lidl Latvijas tirgū ienāks ar vairāk nekā desmit veikaliem vienlaicīgi. Par to liecinot uzņēmuma prakse pasaulē, tostarp kaimiņvalstī Lietuvā.

Vācu tirdzniecības tīkla darbības sākšana Latvijā varētu sakustināt tirgu, radīt lielāku konkurenci, kas varētu noderēt esošajiem tirgotājiem, sacīja Krūzītis. Viņš norādīja, ka Lidl ienākšana vistiešāk skars zemo cenu veikalu segmentu, kurā ir vieta tirgū brīva. Patlaban šajā tirgus segmentā izteikts līderis ir Superneto veikalu tīkls, kā arī «kāds no Maxima mazajiem formātiem». Tomēr kopumā tas ietekmēs jebkuru tirgotāju.

LPTA pārstāvis pauda, ka pircēju paradumi Eiropā, kur Lidl pieradis strādāt, atšķiras no pircēju paradumiem Latvijā. Ja Eiropā pircēji veikalos pērk vairumā, mazāk tērē laiku ikdienas pirkumiem un tērē vairāk vairāk naudas, tad Latvijā tēriņi nav tik lieli, cilvēki biežāk apmeklē veikalus un vairāk izvēlas svaigus produktus, kas pārsvarā nozīmē vietējos produktus.

Kā ziņots, LNT ziņas jūlija beigās vēstīja, ka Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl, kas jau iegādājies zemes gabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei.

Raidījums noskaidrojis, ka zemesgabala Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur plānota koku izciršana jaunbūvējama lielveikala dēļ, īpašuma attīstītājs ir SIA Investīciju aģentūra, kurai ir noslēgts līgums par zemesgabala pārdošanu uzņēmumam SIA MMS Property, kurš savukārt pieder vācu uzņēmumam CE - Beteiligungs GmbH. Balstoties uz publiski pieejamu informāciju, šis uzņēmums ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan Lietuvā.

Lidl līdz šim nav paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū. Lidl veikalu tīkls patlaban darbojas Lietuvā.

Lidl 2003.gadā sāka gatavoties ienākšanai Baltijas valstu tirgū, tomēr vēlāk no šiem plāniem atteicās un pārdeva visus aptuveni 50 veikalu celtniecībai iegādātos zemesgabalus. Savu lēmumu Lidl pārstāvji pamatoja ar Baltijas valstu pārāk mazo tirgu. Latvijā uzņēmums tolaik labi nopelnīja, pat neatvēris nevienu veikalu, jo nekustamo īpašumu buma laikā izdevīgi pārdeva iegādātos īpašumus. Trīs gadu laikā - no 2006. līdz 2008.gadam - SIA Lidl Latvija peļņa sasniedza kopumā 7,2 miljonus latu, liecina firmas.lv informācija. Daļu no Lidl īpašumiem Latvijā pārpirka igauņu veikalu tīkls A-Selver, taču šis tirgotājs bija spiest pamest Latvijas tirgu ekonomiskās krīzes iespaidā.

Dalies ar šo rakstu