Foto: AFP/LETA

Rīgā, iespējams, taps arī Lidl loģistikas centrs 

Ulbrokas ielā Rīgā taps jauns loģistikas centrs, kas, iespējams, saistīts ar Vācijas zemo cenu veikalu tīklu Lidl. Iedzīvotājus uztrauc, ka šai kompānijai dots noslēpumains labvēlības statuss no Rīgas domes (RD).

Sandra Dieziņa, Elīna Pankovska, 2017. gada 03. augusts plkst. 17:53

Kā liecina Db rīcībā nonākusī informācija, šā gada 4. jūlijā izsniegta būvatļauja loģistikas centra, tehniskās palīgēkas, ūdens rezervuāru, apsardzes posteņa izbūvei Ulbrokas ielā. Šī būvatļauja ir izsniegta uz 1934.gadā dzimušās Baibas Gaisas vārda. Zemesgrāmatas dati arī liecina, ka pērn 22. decembrī starp B. Gaisu un SIA MMS Property Solutions noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līgums un šajā pašā dienā noteikts aizliegums bez MMS Property Solutions rakstiskas piekrišanas šo nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Iedzīvotāji uztraucas, ka aiz Gaisas kundzes slēpjas Lidl veikalu ķēdes attīstītāji SIA MMS Property Solutions, kas saņēmuši netipiski pretimnākošu attieksmi no Rīgas domes – tik liela mēroga projektam nav pieprasīts izstrādāt detālplānojumu, nedz veikt ietekmes uz vidi novērtējumu. Turklāt arī sabiedriskā apspriešana šim projektam nav piemērota. Vēl jo vairāk, atbilstoši spēkā esošajiem noteikumiem piecu dienu laikā no būvatļaujas saņemšanas, pasūtītājam zemes gabalā bija jāizvieto būvtāfele, kas pēc aculiecinieku teiktā objektā nav atrodama un neesot bijusi. Līdz ar to, 4.augustā, atbilstoši likumdošanai, beidzas būvatļaujas apstrīdēšanas termiņš, taču sabiedrībai šāda informācija par iespēju apstrīdēt nav sniegta, informē satrauktie iedzīvotāji.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka DB norādīja, ka šajā gadījumā sabiedriskā apspriešana nebija nepieciešama. Papildinātajā Būvniecības likumā ir sašaurināts to gadījumu skaits, kad ir nepieciešama sabiedriskā apspriešana. Likumā noteikts, ja blakus dzīvojamai vai publiskai apbūvei ir ierosināta tāda objekta būvniecība, kurš var radīt būtisku ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu), bet kuram nav piemērots ietekmes uz vidi novērtējums, būvvalde nodrošina būvniecības ieceres publisku apspriešanu un tikai pēc tam pieņem lēmumu par ierosinātā objekta būvniecības ieceri. Šis neesot bijis tāds gadījums, piebilda I. Žūka.

Kompānijā MMS Property Solutions Db neizdevās uzzināt detalizētāku informāciju par topošo loģistikas centru. Pa kompānijas norādīto tālruni atbildēja grāmatvedības firma, kurā valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Sprūdža telefona numuru ieteica uzzināt citur. Kā liecina interneta resursi, Mārtiņš Sprūdžs 2005. gadā presē tika minēts kā SIA Lidl Latvija pārstāvis, kad kompānija gatavojās attīstīt savu veikalu Liepājā, Ganību un Ventas ielas krustojumā. Vēlāk, 2011. gadā reorganizācijas rezultātā Lidl Latvija tika pievienota Vācijas kompānijai CE-Beteiligungs -GmbH. Tieši CE-Beteiligungs -GmbH ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan arī Lietuvā un šai Vācijas kompānijai pilnībā pieder pērn oktobrī dibinātā MMS Property Solutions ar ieguldījumu 10,5 miljoni eiro. Jātgādina, ka jūlija beigās kļuva zināms, ka Latvijā, iespējams, varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl. Par to liecina izskanējusī informācija saistībā ar jauna lielveikala būvniecību Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur sabiedrības asu nosodījumu izraisīja plānotā koku izciršana.

Kā zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs tika minēta SIA Investīciju aģentūra, kas noslēgusi līgumu ar SIA MMS Property Solutions par nekustamā īpašuma pārdošanu. Tiesa, Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā nebija sīkākas informācijas par šo projektu, tikai norādīts, ka projektā paredzēta pārtikas mazumtirdzniecības veikala jaunbūve, izvietojot to gar Dzelzavas ielas būvlaidi. Līdz šim gan neviena no iesaistītajām pusēm nav skaidri paziņojusi, ka tieši Dzelzavas ielā taps veikals Lidl. Savukārt, Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs savā Facebook kontā iepriekš netieši to ir apstiprinājis: «Pats par sevi Lidl lielveikals nav sliktākais, ko var atvērt apkaimē. Vismaz cenas tur ir ļoti pieejamas.»

Kāds nozares eksperts, kurš publiski nevēlējās minēt savu vārdu, atzīmēja, ka Lidl nekad nedod apstiprinājumu saviem plāniem. Viņi par sevi nerunā, bet ir laimīgi, ka pa viņiem runā, teica eksperts. Viņš arī piebilda, ka šobrīd ir daudz neskaidrību, lai plānoto Lidl ienākšanu komentētu plašāk. Savukārt Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociācijas vadītājs Noris Krūzītis Db sacīja, ka ir vairākas pazīmes, kas liecina – Latvijā, tāpat kā Lietuvā plānota Lidl attīstība. Jāatgādina, ka Lietuvā Lidl ienāca 2016. gada jūnijā, atverot 15 veikalus, bet veikalu skaitu plānots palielināt. Latvijā Lidl gatavojās ienākt 2005. gadā, taču vēlāk plānus mainīja.

LASI VĒL:

Ap iespējamo Lidl veikalu Latvijā daudz neskaidrību

Krūzītis: Lidl ienākšana saasinās cīņu par darbiniekiem

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 18. maijs plkst. 13:05

Lietuvas pārtikas ražotāji jau ir noslēguši līgumus ar Vācijas zemo cenu veikalu...

2016. gada 10. marts plkst. 17:51

Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl savus pirmos veikalus Lietuvā plāno atklāt...

2015. gada 27. oktobris plkst. 9:48

Būvniecības tirgus Lietuvā paplašinās, taču galvassāpes sagādā ES fondu finansējuma...

2015. gada 08. oktobris plkst. 15:45

Lidl ir pirmais lielais darba devējs Īrijā, kurš apņēmies maksāt darbiniekiem iztikas...

2013. gada 25. oktobris plkst. 15:54

Mazumtirgotāju savstarpējā konkurence visbiežāk ir izdevīga tieši pircējiem. To kārtējo...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2017. gada 03. augusts plkst. 16:35

Ne visi galvaspilsētā notiekošie ielu remontdarbi tiks pabeigti līdz 1.septembrim, tomēr visi...

2017. gada 02. augusts plkst. 15:21

Aizvadītās nedēļas nogalē vairāku smilteniešu uzmanību piesaistījusi strādnieku rosība un...

2017. gada 02. augusts plkst. 11:20

Nekustamo īpašumu attīstītājs YIT Celtniecība ir nodevis ekspluatācijā trešo daudzdzīvokļu...

2017. gada 02. augusts plkst. 10:48

Cramo Group atsakās no darbības Latvijā un Kaļiņingradā, savu uzņēmumu SIA Cramo...

2017. gada 31. jūlijs plkst. 14:08

Rīgas domes vadība kopā ar pilnsabiedrības LNK, RERE projekta direktoru Valdi Koku,...

2017. gada 27. jūlijs plkst. 13:23

2017. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par...

2017. gada 27. jūlijs plkst. 9:52

Nobeigumam tuvojas tilta pār Mazo Juglu pārbūve 47,7. km uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums...

2017. gada 26. jūlijs plkst. 16:41

Galvaspilsētas centrālajā ielā - Brīvības ielā, tiek veikti siltumrases remontdarbi. Fotogalerijā...

2017. gada 25. jūlijs plkst. 17:32

Vairākās galvaspilsētas ielās tiek veikti remontdarbi. Fotogalerijā iespējams aplūkot aģentūras...

2017. gada 25. jūlijs plkst. 15:18

Dobeles novada Krimūnu pagastā tapusi jauna brīvdabas estrāde, kas uzbūvēta no liekti...