Latvijā veidos kriptovalūtas banku

2017. gada 23. oktobris plkst. 10:45
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Latvijā izveidots projekts Forty Seven, kas apvienos kriptovalūtas un tradicionālo finanšu pasauli, informē BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.

Kriptovalūtas darbība pamatojas uz blokķēdes tehnoloģiju, kuru var salīdzināt ar DNS struktūru. Blokķēdi nevar iznīcināt, tāpēc informācija tajā var glabāties mūžīgi. Blokķēde ir decentralizēta, un datus tajā nevar iznīcināt, sabojāt vai izmainīt.

Forty Seven komanda grasās atrisināt globālo uzdevumu, izveidojot mūsdienu universālo banku.

Patlaban digitālās naudas tirgus apmērs pasaulē ir pārsniedzis 170 miljardus dolāru. Šo kriptovalūtu nevar pataustīt, bet tiek prognozēts, ka drīz būs pieejama maksājumu karte ar kriptovalūtu un ar tovarēs maksāt, piemēram, par kafiju, ko piedāvās projekts Forty Seven.

Forty Seven speciālisti izmanto jaunākās tehnoloģijas un izstrādnes: blokķēdi, biometriju, viedos līgumus, mašīnmācīšanos un daudz ko citu. Projekts ļaus kriptovalūtas turētājiem – privātpersonām, uzņēmumiem, izstrādātājiem, tirgotājiem, kā arī citām finanšu institūcijām un pat valstīm – rīkoties ar saviem līdzekļiem, kā arī izmantot banku tradicionālos pakalpojumus.

Tiek plānots, ka projekts Forty Seven saņems bankas licenci 2019. gadā un kļūs par lielāko struktūru, kas darbojas saskaņā ar regulatoru un direktīvas Payment Services Directive 2 (PSD2)prasībām. PSD2dod iespēju nelieliem uzņēmumiem un pat atsevišķām personām veidot savas bankas lietojumprogrammas un jaunuzņēmumus uz citu banku infrastruktūras bāzes. Tas būtiski palielinās konkurenci, jauninājumu attīstību un kvalitātes prasības šajā sektorā.

LASI VĒL:

Prognoze: Bitcoin cena var sasniegt 10 tūkstošus dolāru

UBS: Kriptovalūtu cenu kāpums ir spekulatīvs burbulis

Bitkoins: nākotnes vispasaules valūta vai globālā piramīda?


Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds