Latvijai ar Azerbaidžānu potenciāls sadarboties transporta un enerģētikas jomā

2013. gada 24. aprīlis plkst. 16:51
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Šodien, uzsākot oficiālo vizīti Azerbaidžānā, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar valsts prezidentu Ilhamu Alijevu, kuras laikā pārrunāja abu valstu sadarbības iespējas, liecina Valsts Prezidenta kancelejas informācija.

Azerbaidžānas prezidents atzina, ka valsts ir ieinteresēta investēt ne tikai savā reģionā, bet arī Eiropas Savienības valstīs, īpaši izceļot sadarbības nozīmi enerģētikas un transporta jomā, kas būtu abpusēji izdevīga kā Latvijai, tā Azerbaidžānai.

«Azerbaidžānas tirgus aug, pieprasījums arī aug, interese par Latvijas produktiem ir ļoti liela. Savukārt Azerbaidžāna meklē jaunus tirgus un jaunas iespējas investēt tieši transporta jomā,» sarunā uzsvēra I.Alijevs. No Azerbaidžānas puses tika atklāts, ka Latvijai vizītes gaitā iesniegts tālejošas sadarbības piedāvājums avio pārvadājumu jomā, kas skar gan kravu, gan pasažieru pārvadājumus un paredzētu arī investīcijas lidostas Rīga infrastruktūrā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš piebilda, ka ar aviāciju saistītā transporta attīstība abām valstīm ir savstarpēji nozīmīga, jo īpaši Latvijai kā valstij, kas vēlas nostiprināties reģionā kā tranzīta centrs.

Vienlaikus Azerbaidžānas prezidents pauda pārliecību, ka Azerbaidžāna tuvāko desmitgažu laikā kļūs par nozīmīgu Eiropas Savienības valstu partneri enerģētikas jomā, jo īpaši dabasgāzes piegādēs, kas ir nozīmīgas arī Latvijai, diversificējot piegādātāju loku. I. Alijevs uzsvēra, ka šobrīd Azerbaidžānā ir 2,6 triljoni kubikmetru gāzes rezervju, kas varētu vēl pieaugt.

Pārrunājot abu valstu veiksmīgo sadarbību starptautiskajās organizācijās, īpaši tika izcelta NATO sadarbības nozīme, kurā Azerbaidžāna aktīvi iesaistās avio pārvadājumos uz Afganistānu.

Valsts prezidents uzaicināja Azerbaidžānas prezidentu apmeklēt Latviju 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām