Latvijas fanu Korejā būs mazāk nekā Sočos

2018. gada 31. janvāris plkst. 16:23
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas pēc nedēļas sāksies Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, iespējams, būs mazāk līdzjutēju no Latvijas nekā pirms četriem gadiem Sočos. Par to liecina oficiālā pārdevēja – ASV bāzētās kompānijas Cartan Global DB sniegtā informācija.

Biļešu izplatītāji norāda, ka kopumā ir saņēmuši pieprasījumu par 250 biļetēm un janvāra otrajā pusē no šī skaita ir pārdotas 178 biļetes. Līdz ar to atlikušas vēl 72 biļetes. Tāpat Cartan Global atzīmē, ka Latvijas iedzīvotāji var pasūtīt biļetes arī Slovēnijā, to paredzot SOK Eiropas Savienības politika. Savukārt uz olimpiskajām spēlēm, kas pirms četrem gadiem norisinājās Krievijas kūrortā Sočos, cilvēki no Latvijas bija nopirkuši aptuveni 360 biļešu.

Latvijas līdzjutējus interesē tādi sporta veidi kā bobslejs, skeletons un kamaniņu sports, visticamāk tāpēc, ka Latvijas sportisti šajos sporta veidos uzrāda labus rezultātus un var cīnīties par medaļām.

Atklāšanas ceremonijas biļešu cena svārstās no 257 ASV dolāriem līdz 1,56 tūkst. ASV dolāru. Savukārt vīriešu hokeja spēļu biļešu cenas ir sākot no 70 ASV dolāriem līdz vairāk nekā 175 ASV dolāriem. Savukārt tiem, kuri vēlēsies vērot hokejistu cīņu par zelta medaļām, nāksies šķirties no 976,9 ASV dolāriem. Vienas no dārgājām biļetēm ir uz daiļslidošanu. To cena var sasniegt pat gandrīz 690 ASV dolārus. Jāmin, ka spēļu rīkotāji jau iepriekš norādīja, ka biļetes uz šīm spēlēm būs lētākas nekā uz iepriekšējām spēlēm.

Pagājušā gada noslēgumā spēļu rīkotāji pavēstīja, ka uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm pārdots nedaudz vairāk nekā 60% biļešu jeb aptuveni 655 tūkst. Sākotnēji biļešu pārdošana bija gausa, jo līdz novembra otrajai pusei nebija pārdots pat 50% biļešu, tomēr rīkotāji steidza mierināt, ka korejieši parasti šādas lietas darot pēdējā brīdī.

Vislielākā interese bijusi par kalnu slēpošanu, jo tur pārdots 81% biļešu, kamēr distanču slēpošanai tie ir 79%, bet šorttrekam - 74%. Savukārt pieticīgi klājas biatlonam, iegādāts vien 41% no pieejamajām biļetēm. Savukārt 9.februārī gaidāmajai atklāšanas ceremonijai bija pārdoti 67%, bet noslēguma ceremonijai, kas būs 25.februārī, - 35% biļešu.

Jāatgādina, ka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā pārstāvēs 35 sportisti deviņos sporta veidos. Iepriekšējās trijās Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas risinājās Turīnā, Vankūverā un Sočos, Latvijas delegācijā bija pa 58 sportistiem, bet šoreiz šo skaitu samazināja hokeja izlases netikšana uz Phjončhanu. Latvijas karogu ceremonijā nesīs bobslejists Daumants Dreiškens.

Dalies ar šo rakstu