Latvijas projekts Learn IT uzvar starptautiskajā Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājumā 2018 

JCI Riga Business rīkotajā «Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājumā 2018» (Social Entrepreneurship Challenge, SEC 2018) jaunajiem uzņēmējiem pirmo vietu izcīnījis Latvijas informācijas tehnoloģiju izglītības projekts «Learn IT». Laureātu vidū ir arī pašmāju videi draudzīgas piegādes tehnoloģiju uzņēmums «Electric Vehicle Solutions» un vides aizsardzības projekts «Green Heroes Austria», informē pasākuma rīkotāji.

Monta Glumane, 26.06.2018

Foto: Vitālijs Stīpnieks

Desmit izaicinājuma dalībnieku konkurencē par labāko tika atzīts pašmāju «Learn IT» – informācijas tehnoloģiju mācību programma, kas īpaši pielāgota bērniem no deviņu gadu vecuma bez priekšzināšanām programmēšanā. Tās ietvaros skolēni veido spēles un lietotnes, risina loģiku attīstošus uzdevumus un kontrolē robotus, attīstot arī problēmu risināšanas prasmes un spēju strādāt komandās.

«Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājums ir iespēja jauniem uzņēmējiem prezentēt savas idejas, biznesa plānus un attīstības ieceres starptautiskai pieredzējušu uzņēmēju un investoru auditorijai. Ir prieks, ka uzvarētāju vidū dominē mūsu jaunie uzņēmēji, kuri jau aktīvi strādā, lai augtu, pelnītu un vienlaikus dotu pienesumu Latvijas sabiedrībai,»atzīst JCI Riga Business un SEC 2018 žūrijas pārstāvis Ēriks Kehris.

Otrajā izaicinājuma vietā ierindojies «Electric Vehicle Solutions», kas apvieno jaunākās bateriju tehnoloģijas ar klasisku motorolleru dizainu, piedāvājot videi draudzīgu risinājumu piegādes uzņēmumiem. Savukārt trešās vietas ieguvēji, «Green Heroes Austria» izstrādājuši risinājumu, kas palīdzēs samazināt vienreiz lietojamo kafijas krūzīšu nospiedumu uz apkārtējo vidi.

SEC 2018 laureāti saņems profesionāļu veidotus video uzņēmumu mārketinga un pārdošanas attīstībai, bet īpašā Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) balva – investoru konsultācijas – šoreiz tika piešķirta «Tixico», Latvijā izstrādātam drošam biļešu tirdzniecības rīkam, kas izmanto blockchain tehnoloģiju.

Uzņēmēju, vadītāju un investoru biedrības JCI Riga Business rīkotajā izaicinājumā sociālajiem uzņēmējiem Rīgā piedalījās 10 jaunie uzņēmēji no Latvijas, Austrijas, Šveices, Lielbritānijas, Rumānijas un Norvēģijas, prezentējot savas ilgtspējīga biznesa idejas investoriem ar mērķi saņemt atbalstu tālākajai uzņēmējdarbības attīstībai.

SEC 2018 notika Junior Chamber International (JCI) Eiropas konferences 2018 ietvaros, kas Latvijā pulcēja 1300 jauno uzņēmēju un investoru no visas pasaules. Konferenci rīko nacionālā organizācija JCI Latvia.

Jaunākais izdevums