Latvijas šprotes ceļo uz ASV un Japānu

2017. gada 10. marts plkst. 7:00
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zivju konservu eksports turpina samazināties, ražotāji tiecas uz jauniem tirgiem, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

2016. gadā sagatavoto un konservēto zivju un jūras produktu eksports turpināja samazināties. Kā liecina Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības pārvaldes apkopotā informācija, pērn sagatavoto un konservēto zivju eksports tonnās bija tikai 25,6 tūkstoši tonnu, kas ir ievērojami mazāk, nekā 2014. gadā, kad eksports bija 62,3 tūkstoši tonnu un kad nozari vēl nebija skāris Krievijas Federācijas Federālās veterinārās un fitosanitārās uzraudzības institūcijas Rosseļhoznadzor lēmums aizliegt zivju konservu importu no Latvijas. Šī apstākļa dēļ eksporta apjomi samazinājušies ne tikai tonnās, bet arī naudas izteiksmē – pērn sagatavotās un konservētās zivis eksportētas par 65,6 miljoniem eiro, gadu iepriekš – par 73,9 miljoniem eiro, bet 2014. gadā – par 86 miljoniem eiro. Jāatgādina, ka zivju konservu liegumu ievešanai.

A/s Brīvais vilnis valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris stāsta, ka tiek izmantoti visi iespējamie resursi, lai varētu iekļūt jaunos tirgos – gan veidoti jauni iepakojumi, gan jauni produkti, kā arī piesaistīta privātkompānija šī  mērķa sasniegšanai. Tiesa, par  lieliem sasniegumiem pagaidām ir grūti runāt, jo jaunajās eksporta valstīs realizētie apjomi pagaidām nav lieli. Uzņēmums sācis eksportu uz Irānu, Ēģipti, stabila realizācija ir Marokā un tagad kompānija cer uz Japānas tirgu. Tieši Tokijā šonedēļ notiek viena no starptautiskajām izstādēm, kurā piedalās arī pieci Latvijas uzņēmumi, tostarp Brīvā viļņa pārstāvji.

Visu rakstu Šprotes uz ASV un Japānu lasiet piektdienas, 10.marta laikrakstā Dienas Bizness!

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām