Start-up

Latviju PowerUp! sacensību finālā Prāgā pārstāvēs MAZZY

Laura Mazbērziņa, 29.05.2018

Foto: ulisboa.pt

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Noslēdzies jaunuzņēmumu «start-up» sacensību «PowerUp!» reģionālais fināls, kuru organizēja «EIT InnoEnergy» «LMT» galvenajā ēkā.

Latvijas mērogā 9 jaunuzņēmumu konkurencē par veiksmīgāko un inovatīvāko projektu žūrija atzina «MAZZY», kas pārstāvēs Latviju «PowerUp!» sacensību lielajā finālā Prāgā 19. jūnijā. «MAZZY» prezentētais risinājums sniedz iespēju ikvienam ar bezvadu sensora palīdzību nolasīt datus par energoresursu patēriņu un pārskatāmā veidā uzkrāt šo informāciju e-metra portāla vietnē.

«Sacensību mērķis ir atrast inovatīvus risinājumus enerģijas nozarē un uzlabot gaisa kvalitāti Eiropas pilsētās, sekmējot apkārtējās vides tīrību. Uzvarējušās komandas projekts atbilst mūsdienu enerģijas tirgus vajadzībām un var tikt pielietots arī starptautiskā līmenī. Tieši prototipa pielietojamība globālā mērogā bija vissvarīgākais kritērijs uzvarētāja izvēlē,» komentēja Mihals Bajda,žūrijas priekšsēdētājs, «InnoEnergy» pārstāvis.

Kopumā 299 jaunuzņēmumu projekti no 24 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm tika iesniegti nacionālajās atlasēs lielākajām tīro tehnoloģiju sacensībām, to skaitā, 14 jaunuzņēmumi no Latvijas. Lai sagatavotos reģionālajam finālam, no 8. līdz 9. maijam norisinājās intensīvas apmācības un meistarklases, ko vadīja Viesturs Sosārs, «Techhub» dibinātājs un valdes loceklis, pieredzējis jaunuzņēmumu treneris. Apmācību laikā konkursa dalībniekiem bija iespēja testēt savu biznesa modeli un uzlabot prezentācijas prasmes, lai reģionālajā finālā 9 komandas varētu veiksmīgāk prezentēt savus projektus un idejas žūrijai, investoriem un mediju pārstāvjiem. Visa konkursa ietvaros kā dalībnieku mentors darbojās arī «InnoEnergy» pārstāvis Latvijā Viesturs Zeps.

«PowerUp! veicina nemiera garu - uzņēmēju, nozares ekspertu, pētnieku, investoru - satikšanos un ideju apmaiņu,» uzsver Vīgants Radziņš, žūrijas loceklis, «LMT» Biznesa vadības dienesta direktors.

«InnoEnergy» ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, «InnoEnergy» nodrošina sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus.