Līderu atgriešanās: Ar saknēm Latvijā, bet Dānijā nobriedis

2016. gada 27. janvāris plkst. 8:28
Autors: Linda Zalāne
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

«Esmu pilnveidojies un pieaudzis citā zemē, bet es biju un esmu latvietis,» teic Miks Veltmanis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vecākais investīciju projektu vadītājs

Dānijā viņš sabijis astoņus gadus, bet tagad ir atgriezies mājās. «Latvija sauca ar vairākiem darba pienākumiem un attieksmi, ka es šeit esmu vajadzīgs - nāc un strādā!» savu motivāciju atgriezties atklāj Miks.

Darba kultūra Dānijā un Latvijā ļoti atšķiras. Miks skaidro, ka Skandināvijā īpaši nozīmīga ir spēja strādāt komandā. Uz to ir balstīta visa viņu sabiedrība, vērtību sistēma, uzvedības kodekss.

Viņš uzsver, ka motivācija, kas cilvēkus pamudina aizbraukt, var arī likt atgriezties. Tiem, kas uz ārvalstīm devušies finansiālu apsvērumu dēļ, valsts reemigrācijas politika neko nevar mainīt. «Ir otra grupa, kurai pieskaitu arī sevi, kas aizbrauc, lai iegūtu pieredzi, izglītību vai piedzīvojumu. Šīs grupas cilvēkus valsts var atgriezt atpakaļ. Nepieciešams izvērst informatīvu kampaņu vietējās komūnās, kur sastopami tautieši, viņiem ir jāstāsta, cik Latvijā ir milzīgs kvalificētu darbinieku trūkums, ka cilvēki, kas ir ieguvuši starptautisku izglītību, pieredzi, šo logu var aizpildīt,» pārliecību pauž Miks.

Visu rakstu Ar saknēm Latvijā, bet Dānijā nobriedis lasiet 27. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu