Lidl projekta attīstītāji Dzelzavas ielā sola arī bērnu rotaļu laukumu

2017. gada 18. oktobris plkst. 17:21
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija, izvērtējot koriģēto «Lidl» projektu, kuru plānots realizēt Dzelzavas ielā 75 B, nolēma piekrist 24 koku ciršanai, pie nosacījuma, ka to vietā tiks iestādīti 35 dižstādi, kā arī uzņēmuma pārstāvji projektā ir paredzējuši bērnu rotaļu laukuma izbūvi, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

«Ņemot vērā to, ka šī zaļā zona daļai Purvciema iedzīvotāju ir nozīmīga, pašvaldība rīkoja sabiedrisko apspriešanu, kā arī divas reizes pagarināja lēmuma pieņemšanas termiņu,» stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

«Pēc manas iniciatīvas tika sarīkota apkaimes iedzīvotāju tikšanās ar būvniekiem, bet toreiz īstu kompromisu mums neizdevās panākt. Tomēr projekta īstenotāji bija saklausījuši daļu iedzīvotāju vēlmju un savā uzlabotajā projekta variantā ir raduši iespēju saglabāt vairāk esošo koku, iestādīt vairāk dižstādu un izveidot bērnu rotaļu laukumu, lai kaitējums videi būtu mazāks,» viņš atzīst.

Pašvaldībā atzīmē, ka saskaņā ar pilsētas attīstības plānu Dzelzavas ielā 75 b vietā ir pieļaujama pakalpojumu un tirdzniecības centra būvniecība. Teritorijā pašlaik aug 48 dažādi koki.

Sākotnēji uzņēmēji lūdza atļauju 30 koku ciršanai un solīja iestādīt 33 dižstādus un dzīvžogu uz bērnudārza pusi. Respektējot daļas vietējo iedzīvotāju viedokli, projekts tika pilnveidots un atzīts, ka cērtamo koku skaitu ir iespējams samazināt līdz 24 kokiem, kā arī tika apsolīts iestādīt 35 dižstādus un dzīvžogu un izbūvēt bērnu rotaļu laukumu. Izcirtīs tikai tos kokus, kuri atrodas zemes gabala vidū, bet lielie koki un koku grupas, kas atrodas uz daudzdzīvokļu māju un bērnudārza pusi, tiks saglabāti, kā arī papildināti ar jauniem stādījumiem.

Tāpat ir solīts, ka teritorija pēc būvniecības darbu pabeigšanas būs brīvi pieejama, apgaismota, tiks izveidoti celiņi

LASI ARĪ:

Lidl attīstītāji Purvciema iedzīvotājiem sola 33 dižstādus un dzīvžogu

Lidl noskatījis vietu veikala būvniecībai arī Jēkabpilī

Karavela ver Lidl durvis


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām