Mana pieredze: Idejas rodas viena pēc otras

2017. gada 19. septembris plkst. 8:32
Autors: Rūta Cinīte
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāk nekā 10 gadu dzīvošanas ārpus Latvijas, kandavnieki Daina Toka un Ziedonis Pētersons atgriezušies pie Abavas krastiem

Daina prombūtnē bijusi kopumā 15 gadus, pamatā Norvēģijā, tostarp 10 gadus Bergenā, nedaudz padzīvojusi arī Kanādā. Ziedonis – 11 gadus.

Abi atgriezušies uz dzīvi Latvijā un ar nosaukumu Kurzemes Laivinieks viņi pirmo sezonu Kandavā piedāvā ūdens sporta inventāra nomu un tā tirdzniecību. Pievērsušies arī dārzeņu, ogu un stādu audzēšanai, viņi plāno veidot amatniecības un kūku cepšanas meistarklases. Abu galvas ir pilnas idejām, kuras būtībā pašas rodas viena pēc otras. Viņi grib darīt vēl un vēl, bet diemžēl neredz pietiekamu atbalstu no pašvaldības un daļēji arī vietējo puses. Nesen gan mainījies pašvaldības deputātu sastāvs, kas vieš cerīgāku skatu uz sadarbību un ideju realizāciju.

Pirms došanās uz Norvēģiju, trīs bērnu vecākiem piederēja SIA galdniecības nozarē, kas nodarbojās ar individuālu koka dizainu, ražoja dažādas mēbeles, logus, durvis. Uzņēmumam darba nav trūcis, cita starpā tikuši arī pie valsts pasūtījumiem, klienti bijuši no dažādām Latvijas pilsētām, to vidū Rīgas Stradiņa slimnīca, Latvijas Lauksaimniecības universitāte u.c.. 2001. gadā ņemts kredīts itāļu iekārtu iegādei, kas tomēr izrādījusies pārāk smaga nasta. Strādāšanai trīs darbos sekojis izdegšanas sindroms, kas rezultējies ar radikālo lēmumu doties uz ārzemēm. Daina devās strādāt uz Norvēģiju, pēc tam pievienojās arī Ziedonis. Vecākiem dodoties prom, bērni palika mācīties Kandavas internātvidusskolā un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā. Tagad abi nožēlo, ka, labu gribēdami, ļāvuši bērniem augt ierastajā vidē, kopā ar draugiem. Daina uzteic Kandavas internātvidusskolu, kurā bērni bija pieskatīti, pabaroti, uzraudzītas sekmes mācībās. Tomēr vecāki ir pārliecināti, ka, uzaugot Norvēģijā, atvasēm būtu pavisam citas iespējas.

Visu rakstu Meklējot Kandavas unikalitāti lasiet 19. septembra laikrakstā Dienas Bizness.


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām