Mana pieredze: Palīdz programmētājiem un dizaineriem

Autors: Anda Asere
2017. gada 21. augusts plkst. 9:46

Finch mērķis – saīsināt mājaslapu vizuālo kļūdu labošanas laiku, ļaujot pašiem dizaineriem ķerties pie šī darba, nerakstot kārtējo e-pastu programmētājam, ka vajag nomainīt krāsu

«Mēs izstrādājam programmatūru mājaslapu izstrādātājiem ar mērķi ietaupīt laiku to izveides procesā. Mēs fokusējamies uz specifisku lietu – kļūdu labošanu lapā. Gribam iznīcināt procesu, kā tas notiek šobrīd,» saka Rihards Grāvis, Finch veidotāja SIA Studio Dig It līdzdibinātājs. Parasti dizainers uzzīmē lapu un programmētājs to uzprogrammē, kā saprot. Pa vidu vēl ir projektu vadītājs un klients. Tad top pirmā lapas versija, kur dizaineram parasti daudz kas nepatīk. Šobrīd labojumi tiek veikti, sūtot e-pastus ar ekrānšāviņiem un lielām, sarkanām bultām, apzīmējot vietas, kas jāuzlabo. Dažkārt tiek lietoti projektu vadības rīki, kuros pieraksta vēlmes, piemēram, ka konkrētais uzraksts varētu būt lielāks. Rihards stāsta, ka Finch gadījumā dizainers atver Finch un uzreiz pats labo kļūdas un nomaina visu, kas nepatīk, – burtu izskatu, lielumu, krāsu līdzīgi, kā tas notiek bilžu apstrādes programmās. Rezultātā programmētājs saņem kodu, ko saprot un var uzreiz izmantot. «Tur vairs nekas nevar pazust tulkojumā, un viss ir precīzi, kā dizainers grib,» viņš skaidro.

Mana pieredze: Ļauj datus skatīt interaktīvos grafikos
Mana pieredze: Cik daudz jāpelna pilnai laimei

Rihards un otrs Finch līdzdibinātājs Jānis Veģis iepriekš ir strādājuši digitālajā aģentūrā un kļūdu labošana un paveiktā vairākkārtējā saskaņošana bija viņu ikdiena. Reiz, kādā vakarā, mokoties ar kļūdu labošanu, viņiem abiem radās doma, ka būtu noderīgi, ja šo visu varētu risināt citādi, un bija pārliecināti, ka kaut kas tāds jau eksistē. «Meklējām, bet neatradām. Tad sapratām, ka jātaisa pašiem,» saka Rihards.

Visu rakstu Palīdz programmētājiem un dizaineriem lasiet 21. augusta laikrakstā Dienas Bizness.