Mazais bizness

Mana pieredze: Pievelk motobraucējus un dēkaiņus

Linda Zalāne, 25.01.2018

Mārtiņš un Agnese

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Atjaunojot pussagruvušu koka ēku Pārdaugavā, izveido viesnīcu Two Wheels, kurā mīt piedzīvojumi, motociklu rūkoņa un romantika.

Atjaunojot pussagruvušu koka ēku Pārdaugavā, izveido viesnīcu Two Wheels, kurā mīt piedzīvojumi, motociklu rūkoņa un romantika

Biznesa idejas autors ir Mārtiņš Sils, kurš sevi dēvē par dēkaini, jo pašam patīk doties vairāku tūkstošu kilometru garos ceļojumos ar motociklu. Pirms pieciem gadiem viņš braucienā pa ASV devās kopā ar Agnesi, kurai, guļot teltī, pačukstēja savu ideju. «Garo ceļojumu laikā esmu apskatījis daudz pasaules vietu un saticis dažādus cilvēkus, bet mājās man pietrūka tikšanās ar citiem dēkaiņiem. Reizēm viņi cauri Rīgai brauca, bet es to nezināju. Gribēju izveidot vietu, kas būtu kā tauriņu ķeramais tīkliņš ceļotājiem avantūristiem,» stāsta Mārtiņš. Atgriežoties no ASV, viņš uz karstām pēdām vēlējās savu ideju realizēt.

Mārtiņš sludinājumu portālā ss.lv noskatīja koka ēku Pārdaugavā, kura piederēja baznīcai. «Ēka maksāja nedaudz virs 100 tūkst. eiro; finansējumu šim pirkumam ieguvu no sava pamata biznesa SIA Meditec, kas ir veselības aprūpes tehnoloģiju kompānija. Māja bija patiešām sliktā stāvoklī, trīs celtnieki pateica, ka tā ir jānojauc, bet ceturtais meistars, kurš arī ir motociklists, teica, ka te var «rakt». Pēc pusgada smaga darba šo vietu no pilnīga grausta pārvērtām viesnīcā, vērām to vaļā, un pirmais lielais notikums tajā bija manas kāzas ar Agnesi,» stāsta Mārtiņš. Ēkas atjaunošanā tika ieguldīti vēl aptuveni 100 tūkst. eiro. Rekonstrukcijas gaitā mainīts ēkas plānojums, taču tās ārējais veidols atjaunots saskaņā ar tās vēsturisko izskatu. «Sākumā domājām, ka šī būs tikai viesnīca ar iespēju paēst arī brokastis, bet, laikam ejot, sapratām, ka arī bārs ir nepieciešams, un nokārtojām formalitātes alkohola tirdzniecības licences iegūšanai. Pēc tam attīstījām arī ēdināšanu – rudens-ziemas periodā piedāvājam pusdienas, bet vasarās arī vakariņas,» stāsta viesnīcas direktore Agnese Sila, kurai tā ir pamata darba vieta. Viņa atklāj, ka uzņēmumā finanšu jomu pārvalda Mārtiņš, bet Agnese ir ideju ģenerators, organizators un darba rūķis. Viņa ir tā, kura pamanās nelielajā nojumē ēkas sētas pusē, kas būtībā ir motociklu aizsegs, vasarās noorganizēt kāzas, dzimšanas dienas ballītes.

Visu rakstu Pievelk motobraucējus un dēkaiņus lasiet 25. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru