Maskavas ielā Rīgā ierīkota sabiedriskā transporta josla

Autors: Ingrīda Drazdovska
2010. gada 16. septembris plkst. 16:38

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros Rīgā ierīkota sabiedriskā transporta josla Maskavas ielā. Tā ir ierīkota pirmajā braukšanas joslā posmā no Ķengaraga ielas līdz Eglaines ielai. Savukārt virzienā uz centru – posmā no Eglaines ielas gandrīz līdz Slāvu ielai.

Pārējo transportlīdzekļu satiksme šajā posmā tiek organizēta pa divām braukšanas joslām katrā virzienā. Lai veiktu labo pagriezienu, pārējiem transportlīdzekļiem noteiktās vietās ir atļauts iebraukt sabiedriskā transporta joslā.

Gan automašīnu, gan sabiedriskā transporta satiksmes nodrošināšanai minētajā Maskavas ielas posmā nav atļauts novietot automašīnu uz brauktuves.

Šis Maskavas ielas posms ietilpst 6 Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos. Pēc SIA Rīgas satiksme sniegtās informācijas pašvaldības sabiedriskajam transportam paredzētais laiks šī Maskavas ielas posma šķērsošanai ir līdz 6 minūtēm. Augstas satiksmes intensitātes apstākļos sabiedriskā transporta kustības traucējumi iepriekšējo gadu laikā šajā posmā bijuši līdz pat 30 minūtēm.

Sabiedriskā transporta joslu ieviešana kā viens no līdzekļiem sabiedriskā transporta pakalpojumu uzlabošanai ir paredzēta Rīgas sabiedriskā transporta attīstības koncepcijā 2005. -2018. gadam.

Atslēgvārds