Microsoft Balmers nožēlo «viedtālruņu palaišanu garām»

2013. gada 20. septembris plkst. 12:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Aizejošais kompānijas Microsoft izpilddirektors Stīvs Balmers atzinis, ka viņa lielākā nožēla ir saistīta ar izdevības palaišanu garām viedtālruņu jomā, tomēr tehnoloģiju gigants šajā tirgus nišā vēl negrasās padoties.

«Es nožēloju, ka divi tūkstošo gadu sākumā, kad mēs bijām lielu uzmanību pievērsuši tam, ko gribējām izdarīt ar Windows, mēs neveltījām savus talantus viedtālruņiem,» S. Balmera sacīto konferences laikā citē AFP. Microsoft vadītājs norādīja, ka tajā brīdī kompānija strādājusi pie Windows Vista un visi resursi bijuši veltīti topošajai operētājsistēmai.

«To es nožēloju visvairāk. [Uzmanības pievēršana viedtālruņiem] būtu izdevīga gan sekmīgam darbam ar Windows, gan ar citiem ārējiem faktoriem,» sacīja Microsoft izpilddirektors.

Šobrīd viedtālruņu tirgū dominē Apple un Google Android ierīces. Microsoft šajā jomā nepieder tik pat kā nekāda tirgus daļa, atzinis S. Balmers. Tomēr tas arī dodot kompānijai daudzas jaunas iespējas.

Vienlaikus S. Balmers uzsvēra, ka kompānijas rīcībā ir pietiekoši daudz resursu un talantīgu cilvēku, lai tā varētu noķert nākamo lielo vēsmu tehnoloģiju sektorā. S. Balmers ļāva noprast, ka Microsoft jaunākais pirkums – Somijas Nokia mobilo telefonu bizness varētu būt viens no nākotnes inovāciju radītājiem. Microsoft esot pietiekoši spējīgs, lai «sasniegtu mēnesi» - izmantotu jebkādas iespējas, kas saistītas ar nākotnes tehnoloģiju tendencēm. Šis sektors varētu būt pat 100 miljardu ASV dolāru vērtībā, prognozējis S. Balmers.

Atbildot uz investoru jautājumu, kā Microsoft plāno konkurēt ar Google, S. Balmers norādīja uz Microsoft Bing interneta meklētāja panākumiem. Šim pakalpojumam izdevies pārvilināt no Google 440 korporatīvos klientus.

Db.lv jau vēstīja, ka S. Balmers atvadīsies no tehnoloģiju giganta un tuvāko 12 mēnešu laikā dosies pensijā. Microsoft vadītājs norādījis, ka kompānijai vajadzīgs tāds vadītājs, kas pie tās «stūres» būs ilgu laiku. Microsoft izveidojusi speciālu komisiju, kuras uzdevums ir sameklēt S. Balmera aizstājēju.

S. Balmers gan neplāno pilnībā aiziet no kompānijas. Viņš turpinās būt saistīts ar Microsoft kā investors. 
 

Dalies ar šo rakstu