Microsoft neveicas ar Surface tirdzniecību; samazinās cenu

2013. gada 29. jūlijs plkst. 15:10
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Microsoft vadītājs Stīvs Balmers atzinis, ka kompānija saražojusi vairāk Surface planšetdatoru, nekā spēj pārdot un šobrīd tirdzniecības rādītāji nav tādi, kā cerēts.

S. Balmers sanāksmē ar darbiniekiem pārrunājis Microsoft finanšu rādītājus un planšetdatora tirdzniecības rādītājus. Iepriekš kompānija paziņoja, ka laikposmā no  aprīļa līdz jūnijam strādājusi ar peļņu 4,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Minētajā laikā kompānijas apgrozījums bijis 19,9 miljardi ASV dolāru. Finanšu rezultāti bijuši vājāki, nekā to bija cerējusi Volstrīta. Microsoft situāciju skaidro ar kritumu personālo datoru tirgū.

Vienlaikus Microsoft atzina, ka zaudējusi 900 miljonus dolāru, veicot Surface planšetdatoru «uzskaites korekcijas», tādējādi apstiprinot analītiķu bažas, ka kompānijai īpaši spoži ar ierīces tirdzniecību neveicas.

«Mēs saražojām nedaudz vairāk Surface ierīču nekā spējam pārdot,» S. Balmera sacīto citē The Verge. Microsoft tomēr nav noskaņojusies pilnībā «norakstīt» planšetdatoru, bet gan gatavojas samazināt tā cenu un drīzumā prezentēt ierīces jaunākās paaudzes modeli. Kompānija gan neatklāja plašāku informāciju par jauno ierīci, tomēr atzina, ka planšetdatori patlaban tiekot testēti. S. Balmers arī atzina, ka kompānijai jāstrādā pie Windows ierīču tirdzniecības rādītāju uzlabošanas

Gada sākumā Microsoft paziņoja, ka Surface planšetdators veikalos ticis pilnībā izpārdots. Paralēli šim apgalvojumam izskanēja pieņēmumi, ka tas neatbilst patiesībai un kompāniju piemeklējušas piegādes problēmas.

Ar Surface planšetdatoru Microsoft nāca klajā aizvadītā gada vasarā. Tāpat Microsoft pērn iepazīstināja arī ar jauno Windows 8 operētājsistēmu. Kompānija apgalvoja, ka operētājsistēma bauda satriecošu debiju, tomēr maijā tika izplatīts Windows 8 bezmaksas atjauninājums, kurā tostarp «atgriezusies» Start poga.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām