Microsoft akcionāri vaino kompāniju informācijas slēpšanā par Surface izgāšanos

2013. gada 15. augusts plkst. 9:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju giganta Microsoft akcionāri uzsākuši tiesvedību pret kompāniju, vainojot to informācijas slēpšanā par planšetdatoru Surface sliktajiem pārdošanas rādītājiem.

Neapmierinātos akcionārus pārstāv juristu kompānija Robbins Geller Rudman & Dowd, kas norādījusi, ka Microsoft, slēpjot «katastrofālo debiju» planšetdatoru tirgū, pārkāpusi ASV Vērtspapīru un biržu komisijas noteikumus.

Akcionāri uzskata, ka Microsoft apzināti maldinājusi akcionārus un izplatījusi nepatiesu informāciju. Microsoft akcionāri norāda, ka Surface laišana klajā, pretēji kompānijas apgalvojumiem, izrādījusies neveiksmīga un novedusi pie situācijas, kurā tehnoloģiju gigants ir uzkrājis lielu daudzumu pārmērīgi dārgu planšetdatoru.

Akcionāri arī norāda, ka pie šādas situācijas galvenokārt vainojami Microsoft izpilddirektors Stīvs Balmers un finanšu direktors Peters Kleins, kuri esot uzturējuši krāpnieciskas shēmas, kas bijušas paredzētas, lai liktu iegādāties Microsoft akcijas.

Jūlijā Microsoft vadītājs S. Balmers atzina, ka kompānija saražojusi vairāk Surface planšetdatoru, nekā spēj pārdot un šobrīd tirdzniecības rādītāji nav tādi kā iepriekš ticis cerēts.

Microsoft atzinusi, ka zaudējusi 900 miljonus dolāru, veicot  Surface planšetdatoru «uzskaites korekcijas», tādējādi apstiprinot analītiķu bažas, ka kompānijai īpaši spoži ar ierīces tirdzniecību neveicas. «Mēs saražojām nedaudz vairāk Surface ierīču nekā spējam pārdot,» atzina S. Balmers. Microsoft tomēr nav noskaņojusies pilnībā «norakstīt» planšetdatoru, bet gan gatavojas samazināt tā cenu un drīzumā prezentēt ierīces jaunākās paaudzes modeli.

Aizvadītajā gadā Microsoft nāca klajā ar planšetdatoru Surface, Windows 8 un operētājsistēmu viedtālruņiem. Šiem soļiem vajadzēja nodrošināt, ka kompānija šajās jomās nostiprina savas pozīcijas.
 

Dalies ar šo rakstu