Nozares asociācija: Rīgas ūdens ieceres ir utopiskas

2012. gada 07. jūnijs plkst. 12:13
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rīgas ūdens iecere dibināt meitas uzņēmumu, lai ražotu un tirgotu fasēto ūdeni nav savienojama ar uzņēmuma pamatmērķi, bet plānotais eksports un peļņa vērtējama kā utopiska, uzskata Latvijas bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija (LBDUA).

LBDUA norāda, ka šāda darbība ir pakļauta brīvā tirgus kokurencei un līdz ar to nav savienojama ar PSIA Rīgas ūdens darbības pamata mērķi – ūdensapgādes un kanalizcācijas pakalpojumu nodrošināšanu sabiedrībai, savukārt publiski izskanējušās aplēses par plānotajām investīcijām, peļņu piecu miljonu latu apmērā un plānoto eksporta apjomu 90% apjomā nav pamatotas un ir pretrunā ar komercdarbībā valdošiem noteikumiem.

«Pārtikas produktu, tostarp ūdens ražošana un izplatīšana ir kardināli atšķirīga nozare no Rīgas ūdens pašreiz realizētās saimnieciskās pamatdarbības. Nav pieļaujams, ka bizness, ieskaitot biznesa riskus, plānoto kredītu garantijas, tiek organizēts uz rīdzinieku rēķina. Līdz šim publiski prezentētajā projekta plānā būtiski iztrūkst caurspīdīgs kontroles mehānisms, kas ļautu uzskatāmi pārliecināties, ka fasētā ūdens biznesa izmaksas un zaudējumu risks netiek pārlikts uz komunālo pakalpojumu (ūdens) saņēmējiem,» sacīja LBDUA pārstāve Inese Lielpinka.

Viņa arī norādīja, ka, ņemot vērā nozares spēlētāju ilggadējo un plašo pieredzi un ūdens ražošanas industrijas darbības rādītājus, izskanējusī informācija par plānotajām investīcijām 100 tūkstošu latu apmērā, prognozējamo peļņu piecu miljonu latu apmērā un plānoto eksporta apjomu 90% apmērā uz Krieviju un Skandināviju vērtējama kā utopija.

Tāpat netiekot ņemts vērā, ka Latvijas ūdens ražotājiem, neskatoties uz spēcīgiem zīmoliem un ilgu darba pieredzi, nav izdevies iekarot ne Krievijas, ne Skandināvijas ūdens tirgu. I. Lielpinka akcentēja, ka neviens ūdens ražotājs ar minimālām investīcijām (līdz pus miljonam latu) līdz šim nav nopelnījis piecus miljonus latu.

Db.lv jau vēstīja, ka publiski pieejamā informācija liecina, ka Rīgas ūdens ražotnes izveidošanā plāno ieguldīt 100 tūkstošus latu, kā arī papildus uzņemsies kredītsaistības 300 tūkstošu latu apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām