Mazais bizness

Papildināta ar FOTO: Latvijas - Igaunijas pārrobežu sadarbības programmā top želejkonfektes

Monta Glumane, 24.08.2018

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas uzņēmums Biorganik5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmā radījis želejas konfektes Wild Candy, kas ir izgatavotas no dabīgām sulām un speciālā tehnoloģijā pārstrādātām ogām, biznesa portālam db.lv pastāstīja Biorganik5 valdes priekšsēdētāja Iveta Cīrule.

Paredzēts, ka organiskās želejas konfektes būs bez krāsvielām, glutēna, laktozes, papildus pievienotiem konservantiem. Jaunā produkta galvenais mērķis - konfekšu izgatavošanā izmantot pēc iespējas lielāku dabīgās sulas sastāvu. I.Cīrule pastāsta, ka ierasti želejas konfekšu sastāvā ir cukurs, ūdens, līdz 20% sulas un krāsvielas. Jaunajā produktā būs 70% sulas, aukstumā žāvētas ogas - dzērvenes, brūklenes, mellenes, organiskais pektīns, kā arī cukurs tiks aizvietots ar citu saldinātāju. Apsvērta ideja, ka ogās varētu iestrādāt arī dažādus piparus un piedāvāt želejas konfektes ar asumiņu.

Tāpat želeju konfekšu sastāvā būs sulas, piemēram, alvejas sula, kas iegūta Kanāriju salās, čagas eliksīrs, bērzu sulas sīrups tiks iegādāts no diviem piegādātājiem Latvijā un Igaunijā.

Pagaidām vēl notiek produktu testēšana un tiek izstrādātas līdz pat divdesmit dažādām variācijām. Plānots, ka šie saldumi pie patērētajiem nokļūs jau šajā gadā. Kā pamata tirgus būs Vācija un Zviedrija, jo tur dzīvo lielāks īpatsvars vegānu un veģetāriešu, kā arī maksātspējīgāka auditorija, jo produkta pašizmaksa būs augsta izmantoto tehnoloģiju dēļ. «Viena lieta ir radīt, bet cita - lai šis produkts varētu uzglabāties vismaz sešus mēnešus,» norāda I.Cīrule.

Otra šī produkta mērķauditorija būs arī cilvēki ar veselības problēmām, bērni, kā arī sievietes gaidībās. Paredzēts, ka Latvijas tirgū produkts tiks piedāvāts eko veikaliem un lielveikalu dabīgo produktu stendiem. Kā iepakojums, iespējams, tiks izmantotas kastītes no dabīgiem materiāliem vai organisko materiālu kārbiņas.

Projekta vadošais partneris ir «Biorganik5», bet projekta partneris no Igaunijas ir uzņēmums «Chaga OU».

Saskaņā ar «Biorganik5» sniegto informāciju, Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansētais projekts ilgst no 2017.gada 1.maija līdz 2018.gada 31.oktobrim. Projekta kopējais plānotais finansējums ir 183 209 eiro, no kuriem 85% jeb 155 727 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma, bet 15% jeb 27 481 eiro - projekta partneri.

Uzņēmums «Biorganik5» ir reģistrēts 2013.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Iveta Cīrule, kura ir arī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja. «Biorganik5» ražo un izplata dabiski augstvērtīgus produktus, kuru sastāvā ir bioloģiski audzēta alveja.