Papildināts - Lato Lapsa un galvenais redaktors pamet Telegraf

2010. gada 01. decembris plkst. 10:06
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Žurnālists Lato Lapsa 30. novembrī nosūtījis Uzņēmumu reģistram informāciju, ka no 1. decembra atstāj krievu valodā iznākošā laikraksta Telegraf izdevēja – AS News Media Group - padomes locekļa posteni. Taču šīs nav vienīgās pārmaiņas, kas skar laikrakstu - no 30.novembra Telegraf galvenā redaktora amatu pametis Aleksandrs Krasņitskis, liecina informācija portālā pietiek.com.

Par to, ka Lapsa pamet Telegraf, pats žurnālists informē medijiem izsūtītā paziņojumā. «Divus gadus strādājot izdevēja padomē, kopīgiem spēkiem bija izdevies laikrakstu Telegraf padarīt par profesionālu un cienījamu izdevumu, kuram visā šajā laikā nekad nav tikuši izteikti pārmetumi par nekompetenci vai politisku atkarību,» norāda Lapsa. «Diemžēl pašlaik laikraksta redakcionālo neatkarību es kā izdevēja padomes loceklis vairs nespēju nodrošināt. Tāpēc esmu pieņēmis lēmumu par šī posteņa atstāšanu,» viņš paskaidro.

Portāls pietiek.com vēsta, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņas centrs) noliedz jebkādu savu saistību ar laikraksta Telegraf galvenā redaktora Krasņitska pēkšņo šķiršanos no posteņa otrdien, dažas stundas pēc tam, kad rezonansi ieguva laikraksta ziņa par kāda skolnieka izlēcienu, nosaucot Rīgas mēru par duraku.

Tikmēr portāla rīcībā nonākušais redakcijas sapulces audioieraksts rādot, kā šī laikraksta publikācija sapulcē, kurā piedalās jauno Telegraf īpašnieku pārstāve Jeļena Breslava, otrdien tikusi apspriesta augstos toņos un Breslava pat paziņojusi – cenzūra ir pastāvējusi vienmēr.

Kā norāda pietiek.com, Lapsa galīgo lēmumu par aiziešanu pieņēmis pēc tam, kad iepazinies ar otrdienas redakcijas sapulces daļas audioierakstu.

Uz laiku par Telegraf galvenā redaktora pienākumu izpildītāju nozīmēts līdzšinējais Krasņitska vietnieks Andrejs Švedovs, kurš laikrakstā strādā no tā dibināšanas 2001. gadā.

Pietiek.com pirms trim nedēļām rakstīja, ka ar Ventspils miljonāra Oļega Stepanova finansējumu saistītais laikraksts Telegraf pirms vairāk nekā mēneša mainījis īpašniekus. Par izdevniecības jauno saimnieku, visticamāk, netieši kļuvusi ar Krievijas banku magnātu Vladimiru Antonovu saistītās Lietuvas bankas Bankas Snoras meitasfirma. Oficiāli darījums netiek publiskots, taču Telegraf izdevēja padomes priekšsēdis Jānis Jurkāns apstiprinājis, ka īpašnieku maiņa ir notikusi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds