Pārvadātāji autoostas gūstā

2013. gada 02. septembris plkst. 8:05
Dalies ar šo rakstu

Strīdu rezultātā var pieaugt iebraukšanas maksa Rēzeknes autoostā, kas gulsies uz iedzīvotāju pleciem.

Rēzeknes autoostas operatora maiņa var novest pie iebraukšanas maksas palielināšanas, kas nozīmēs valsts izdevumu pieaugumu dotāciju veidā vai arī biļešu cenu celšanos, brīdina pasažieru pārvadājumu uzņēmumu pārstāvji. No vienas puses, Satiksmes ministrijā (SM) uzsver, ka spiedīgajos budžeta apstākļos par dotāciju palielināšanu nevar būt ne runas. No otras puses, gan valsts, gan pašvaldības pārstāvji atzīst, ka autoostu operatoriem ir iespējas pašreizēja normatīvo aktu ietvaros celt cenas par pārvadātājiem sniegtajiem pakalpojumiem.

Šobrīd Rēzeknē ir izveidojusies situācija, ka tagadējais autoostas līdzīpašnieks SIA Marno J (pamatdarbība – nekustamo īpašumu attīstīšana) ir lauzis līgumu ar līdzšinējo autoostas operatoru un pasažieru pārvadātāju a/s Rēzeknes autobusu parks (RAP), un vēlas, lai ar to (Marno) saistītais uzņēmums SIA Rēzeknes autoosta (RAO) kļūtu par autoostas operatoru.

Pret to iebilst vairāki pārvadātāji, bet SM nesteidz veikt autoostas reģistrāciju uz RAO vārda iespējamās tiesāšanās dēļ. Proti, RAP vēlējās Administratīvajā rajona tiesā Rēzeknes tiesu namā apstrīdēt Marno J labvēlīgo Rēzeknes pilsētas domes 26. jūlija lēmumu par to, ka autoostai jābūt līdzšinējā vietā. Tiesa 26. augustā pieteikumu pieņemt atteikusies, taču RAP var iesniegt blakussūdzību divu nedēļu laikā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām