Pasludina Juglas manufaktūras maksātnespēju

2011. gada 28. novembris plkst. 17:04
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izbeigusi a/s Juglas manufaktūra tiesisko aizsardzības procesu un pasludinājusi tās maksātnespēju.

Tiesa maksātnespēju pasludinājusi 24.novembrī un kreditori ar pieteikties viena mēneša laikā. Maksātnespējas process paludināts, jo parādnieks nespēj nokārtot ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktās saistības, liecina informācija Maksātnespējas reģistra mājaslapā

Jāmin, ka šā gada aprīlī uzņēmumam tika pasludināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process. Tā pasākumu plāna īstenošanas termiņš bija divi gadi.

Savukārt 2010.gada augustā uzņēmumam tika pasludināts tiesiskās aizsardzības process. DB jau rakstīja, ka pērn uzņēmumā notika minimāla saimnieciskā darbība, arī neliela ražošana, un tajā darbojās ap 20 darbinieku. Daļa telpu tika nodotas nomā, atsaucoties uz uzņēmuma pārstāvju sniegto informāciju, stāstīja tiesas ieceltais administrators Aivars Bužinausks.

Tiesisko aizsardzību Juglas manufaktūra lūdza tāpēc, ka tās bilancē galvenokārt bija parādi un nekustamie īpašumi. Parādu apjoms sasniedza trīs miljonus latu, no tiem ap diviem miljoniem parāds Nordea bankai. Jāatgādina, ka 2009. gadā viens no Latvijas vecākajiem uzņēmumiem Juglas manufaktūra apturēja darbību, demontēja iekārtas un pārdeva tās Bangladešai.

Dalies ar šo rakstu