Pašvaldību pametušais deputāts: projekti tiek bīdīti atsevišķu cilvēku interesēs

2011. gada 17. maijs plkst. 16:18
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ropažu novada domes deputātam Elmāram Kozlovskim (TB/LNNK) nolikt deputāta mandātu ir pamudinājusi domes sadrumstalotība, kā arī koģenerācijas stacijas izbūve, kas tiek virzīta atsevišķu cilvēku interesēs, Db.lv uzzināja sarunā ar deputātu.

Deputātu neapmierina Ropažu novada domes lēmums par koģenerācijas stacijas izbūvi. Stacijas celtniecība ir atbalstāma, jo tā novada iedzīvotājiem samazinātu enerģijas izmaksas, tomēr pašlaik tās izbūve tiek virzīta tikai atsevišķu cilvēku interesēs, uzskata E. Kozlovskis. Maz tiek domāts, lai iedzīvotāji no stacijas iegūtu. «Koģenerācijas stacija radīs trokšņus, vibrācijas. Pašlaik tā tiek celta tikai atsevišķu cilvēku interesēs,» skaidro E. Kozlovskis. Deputāts cer, ka viņa aiziešana liks Ropažu novada domei rūpīgāk pārdomāt projektu.

Novada dome februārī pieņēmusi lēmumu atbalstīt SIA St. Martin ieceri par iekšdedzes dzinēja koģenerācijas stacijas būvniecību Ropažos. Ropažos plānots uzstādīt mazas jaudas mobila konteinera tipa TEDOM koģenerācijas staciju, kas ražo siltumenerģiju 0,7 MW un elektroenerģiju 0,6 MW, izriet no Ropažu novada domes publiskotās informācijas. Latvijā šobrīd ir uzstādītas vairāk nekā 40 TEDOM ražotās koģenerācijas iekārtas - Ulbrokā, Ogrē, Koknesē, Ozolniekos, Daibē, Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un citās pilsētās.

Uzņēmums St. Martin nodarbojas ar juridisko pakalpojumu sniegšanu un pilnībā pieder Mārtiņam Riekstiņam, liecina Lursoft informācija.

Ropažu domē ir 15 deputāti, kas pārstāv vairākas partijas, kuras darbojas savās interesēs - «velk deķīti katrs uz savu pusi, katram ir savs viedoklis un par iedzīvotājiem netiek domāts», skaidro deputāts. Nevēloties pievilt vēlētāju cerības viņš ir atkāpies, bet tomēr plāno kandidēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās. Līdz tam laikam E. Kozlovskis nodarbosies ar uzņēmējdarbību.

Jau rakstīts, ka Ropažu novada domes deputāti Alens Turkupols (SC) un Elmārs Kozlovskis brīvprātīgi pirms termiņa nolikuši mandātu.

Abi deputāti darbojās Ropažu novada Domes opozīcijā un savu rīcību pamato arī ar nespēju sadarboties ar pārējiem deputātiem.

«Mani neapmierina Ropažu pašvaldības vadības darbs. Nav nekādas sadarbības. Ja tu esi opozīcijā, tad tu neesi nekas. Tu vari piedāvāt superpiedāvājumus novada attīstības labā, bet tas netiks ņemts vērā tikai tāpēc, ka tu esi opozīcijas deputāts. Tāpēc es negribu strādāt šādā pašvaldībā,» izteicās A. Turkupols.

Elmārs Kozlovskis šajā sasaukumā ir darbojies Attīstības komitejā un Dzīvokļu komisijā, savukārt Alens Turkupols darbojies Sociālo jautājumu komitejā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām