Polijā plāno īpašu nodokli lielveikalu ķēdēm

2015. gada 03. novembris plkst. 11:34
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Polijas konservatīvā partija Likums un taisnīgums (PiS), kas oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās izcīnīja absolūto vairākumu, izstrādā likumprojektu par 2% nodokļa piemērošanu starptautiskajām lielveikalu ķēdēm, ziņo Polijas Radio.

Likumprojekts attieksies uz lielveikaliem ar vairāk nekā 250 kvadrātmetru lielu tirdzniecības platību.

Partija cer, ka likumprojekts gadā ienesīs valsts kasē aptuveni 3,5 miljardus zlotu (aptuveni 800 miljonus eiro).

PiS norāda, ka 2013.gadā aptuveni 175 mazumtirdzniecības ķēdes ienākuma nodokļos samaksāja valstij aptuveni 440 miljonus zlotu (vairāk nekā 100 miljonus eiro) jeb tikai aptuveni 0,47% no saviem gada ieņēmumiem.

Partija ar jauno likumprojektu cer samazināt peļņas noplūšanu uz ārzemēm, ierobežot ārvalstu īpašniekiem piederošu tirdzniecības tīklu izplešanos un atbrīvot spēles laukumu mazākiem uzņēmējiem.

«Mēs vēlētos, lai jaunais likums stājas spēkā pēc iespējas ātrāk. Mēs neesam droši, vai tas notiks 2016.gada 1.janvārī, bet noteikumiem vajadzētu stāties spēkā nākamā gada pirmajā ceturksnī,» paziņoja viens no partijas politiķiem.

Polijā šis ir pirmais mēģinājums piemērot īpašu nodokli lielveikaliem.

PiS sekojis Ungārijas piemēram, kas noteica īpašu 0,1 līdz 2,5% nodokļa likmi lielākajiem mazumtirgotājiem.

Partijas iecerētā likumprojekta kritiķi savukārt apgalvo, ka jaunais nodoklis galvenokārt skaršot patērētājus, jo rezultēsies augstākās preču cenās.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām