Finanses

Prezentēta Power Mining kriptovalūtu ģenerēšanas telpa

Lelde Petrāne, 28.02.2018

Uzņēmuma foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā dibinātais kriptovalūtu ģenerēšanas uzņēmums «Power Mining» tehnoloģiju konferencē «Techchill» prezentējis pārvietojamo ģenerēšanas telpu, kuras interjers īpaši izstrādāts optimizētai kriptovalūtu iegūšanai.

Uzņēmumu «Power Mining» 2017. gadā nodibināja uzņēmēji Kristaps Mors un Jānis Grīnbergs, lai izveidotu savu kriptovalūtu ģenerēšanas (kriptovalūtas iegūšana ar skaitļošanas ierīču palīdzību) fermu, kā arī palīdzētu citiem iegādāties dažādas ģenerēšanas iekārtas un nodrošinātu atbilstošu mikroklimatu iekārtu izvietošanai. Doma par šāda konteinera izveidi radās brīdī, kad Jānis ar iekštelpās izvietotajām ģenerēšanas ierīcēm bija sasniedzis savas mājās elektrības kapacitāti. Attīstot projektu, abi atskārta, ka īpaši pielāgotais konteiners ļaus jebkuram tā īpašniekam izvēlēties visizdevīgāko elektrības pieslēguma atrašanās vietu, kā arī atrisinās pastāvīgā trokšņa un tehnikas pārkaršanas problēmas.

K. Mors skaidro: «Mūsu konteinera mobilitāte ļauj to novietot izdevīgākajās elektrības pieslēguma vietās, ietaupot mūsu klientu līdzekļus. Mūsu pašu kriptovalūtu iegūšanas pieredze ļāvusi mums izstrādāt optimizētu ģenerēšanas vidi, kas ideāli piemērota divu populārāko kriptovalūtu Bitcoin un Ethereum iegūšanai.»

Konteinera interjers ir īpaši iekārtots kriptovalūtu iegūšanas vajadzībām - atkarībā no pieprasījuma iebūvētajos plauktos var izvietot līdz pat 100 skaitļošanas ierīcēm. Ģenerēšanas telpa ir īpaši piemērota GPU, kā arī ASIC iekārtām, ar izturīgiem plauktiem, ērtām elektrības padevēm, kā arī nepieciešamo ventilācijas sistēmu. Telpa aprīkota ar novērošanas kameru un drošības slēdžiem.

K. Mors un J. Grīnbergs iepazinās «TechHub Riga» kopstrādes telpā, kur katrs attīstīja savus uzņēmumus - MaxTraffic un TelTel. «Power Mining» paredz 2018. gada laikā uzbūvēt vēl 10 papildu ģenerēšanas telpas.

K. Mors stāsta, ka konteinera izmaksas ir no 20 000 - 30 000 eiro atkarībā no konfigurācijas. Katru konteineru paredzēts būvēt atkarībā no klienta vajadzībām. «Ja tajā izvieto Antminer S9 ierīces, lai «raktu» bitcoin, tās var izvietot lielākā skaitā, jo tās ir salīdzinoši kompaktas, bet tad vairāk jādomā par dzesēšanu, ventilāciju. Savukārt, ja izvieto GPU rigs (datorus ar 6 līdz 13 videokartēm), tie aizņem daudz vietas un svarīgi plānot to izvietošanu, lai maksimāli daudz būtu iespējams salikt,» stāsta idejas autors.

Viņš norāda, ka produkta mērķauditorija ir tie, kuri grib ieguldīt lielākus līdzekļus kriptovalūtu «rakšanā» un būt neatkarīgi no telpu iznomātāja.

?http://www.db.lv/diskusija/vai-kriptovalutam-ir-nakotne

Komentāri

Pievienot komentāru