Riepu dūrējiem taksometram, kurā atradās Dombrovskis, var piespriest piecus gadus cietumā

2013. gada 15. jūlijs plkst. 16:34
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Iespējamais sods, kas var tikt piešķirts taksometru vadītājiem, kas aizšķērsoja ceļu Baltic Taxi taksometram, kurā tobrīd atradās ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un divi Saeimas deputāti, un pārdūra tā riepu, ir brīvības atņemšana uz pieciem gadiem, īslaicīga aizturēšana (no trim dienām līdz trim mēnešiem) vai piespiedu darbs, naudas  sods un policijas kontrole.

Taksometru vadītājiem sods tiks piemērots pēc panta par huligānismu vairāku personu grupā. Šādi gadījumi, kad «izrēķinās» taksometru vadītāji policijas redzeslokā bieži nav nonākuši, Db.lv stāstīja Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis.

Interneta plašumos jau izskanēja informācija, ka Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un divi Saeimas deputāti kļuvuši par lieciniekiem tā dēvētajiem «taksometru kariem» - Baltic Taxi automašīnai, kurā atradušies politiķi, uzbrukuši konkurējošas kompānijas taksometru vadītāji. To Db.lv apstiprināja arī ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola.

Politiķi «nostopējuši» Baltic Taxi automašīnu netālu no Rātsnama pēc Reformu Partijas kongresa. Taksometra vadītājs gan norādīja, ka šeit viņam apstāties ir aizliegts, tomēr politiķus uzņēmis. Pēc aptuveni desmit sekundēm automašīnu apturējuši četri melni taksometri, un no vienas automašīnas esot izkāpis vadītājs, kurš, paziņojot, ka Baltic Taxi šeit nedrīkstot uzņemt pasažierus, pārdūris Baltic Taxi automašīnai riepas, citējot V. Dombrovska stāstīto, raksta Kasjauns.lv.

Savā lapā sociālajā vietnē Facebook policija vēsta, ka izsaukums uz Vecrīgu saņemts sestdienas vakarā. Notikuma vietā bija izcēlies konflikts starp vairākiem taksometru vadītājiem. Pēc policijas ziņotā, pieci taksometru vadītāji bija aplenkuši vienu citas firmas taksometru un starp iesaistītajām personām ir notikusi asa vārdu apmaiņa, kuras laikā viens no taksistiem ar īlenu pārdūris aplenktā taksometra riepu.

Par huligānismu ir uzsākts kriminālprocess un ir aizturēti trīs taksometru vadītāji, taču vēl divi vadītāji tiek meklēti.

Pašlaik šajā kriminālprocesā izmeklēšana turpinās, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, kā arī atrastu pārējos divus taksometru vadītājus, norāda policija.

Pēc atgadījuma šoferis, izglītības un zinātnes ministrs un pārējie politiķi devušies uz policiju, lai sniegtu liecību.

Db.lv jau rakstīja, ka Rīgā konfliktē vairākas taksometru kompānijas. Piemēram pirms gada sabiedrības redzeslokā nonāca ziņas par to, ka Smile Taxi īpašnieki apsver iespēju iesūdzēt tiesā Taksi.LV «par identitātes zādzību un patērētāju maldināšanu». Taksi.LV automobiļi kopē Smile Taxi dzelteno krāsojumu un citus noformējuma elementus, uzskata Smile Taxi pārstāvji. Smile Taxi pārstāvji arī pauda, ka «Rīgas taksometru pakalpojumu tirgus ir nežēlīgs, un «taksometru vadītāju kari» iegūst jaunas formas». Tika norādīts, ka «apšaudīšanās un kautiņus nomainījuši izsmalcinātāki paņēmieni - atpazīstama zīmola imitācija».

Tāpat sīva konkurence norit mikroautobusu starpā. Tā, piemēram, interesi izraisījis pārvadātājs SIA Eko Bus, kas savus pakalpojumus sniedz kopš 2013. gada marta. Laikraksts Diena uzņēmuma darbību raksturoja par «apšaubāmu», jo kompānijas komercdarbība vērtējama kā pretlikumīga. Eko Bus sāka braukt uz Ķengaragu, oficiāli it kā pārvadājot studentus un pasniedzējus, tomēr realitātē uzņemti tika visi pasažieri. Toreiz trauksmi cēla SIA Taksi.lv, kam šāda darbība radīja jūtamus zaudējumus. Tagad SIA Eko Bus esot atklājusi reisus arī citos virzienos, kur maršrutus pārņēmusi Rīgas domes iepirkumu konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām