Rinkēvičs: uzņēmējiem, kas strādā ar Baltkrieviju, jāapzinās riska pakāpe

2012. gada 16. marts plkst. 10:02
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tiem uzņēmējiem, kas strādā ar Baltkrieviju, ir jāapzinās tā riska pakāpe, kas ir, sadarbojoties ar valstīm, kur spēcīgi jārēķinās ar viena vai otra cilvēka labvēlību, nevis likumu. Savukārt karadarbība Irānā būtu pastarās dienas scenārijs, kuru nedrīkst pieļaut.

Tā laikrakstam Neatkarīgā, runājot par ekonomiskajām sankcijām pret Baltkrieviju un saspīlējumu saistībā ar Irānas kodolprogrammu, sacīja Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP).

Latvijas diplomāti Briselē ir darījuši visu, lai sankcijas pret Baltkrieviju sašaurinātu, uzsvēra E. Rinkēvičs. «Tajā pašā laikā būsim reālisti – ja no 27 ES dalībvalstīm tikai divas – Latvija un Slovēnija – mēģina iebilst pret sankcijām, tad rezultāts ir tāds, kāds ir,» norādīja Ārlietu ministrs.

Viņš arī uzsvēra, ka Baltkrievijā ir politieslodzītie, kas ieslodzīti pretēji visiem cilvēktiesību principiem, kas ir saistoši arī šai valstij, un šobrīd nestrādā nekādi citi mehānismi, kā ietekmēt Lukašenko režīmu.

«Latvijas diplomāti ir ļoti kritiski izteikušies par šo sankciju efektivitāti kopumā, gan ietekmi  uz Latvijas ekonomiku, gan arī Baltkrievijas sabiedrību. Diemžēl tas, ko es redzu, - tā kā sarunas notiek aiz slēgtām durvīm, cilvēkiem rodas iespaids, ka šeit runa ir par visaptverošu tirdzniecības embargo, bet tas tā nav. Runa ir tikai par ieceļošanas un ekonomisko aktivitāšu ierobežojumu nelielam skaitam Baltkrievijas uzņēmēju, kas ir cieši saistīti ar Baltkrievijas varasiestādēm,» klāstīja E. Rinkēvičs.

Ministrs pastāstīja, ka Latvija strādās pie tā, lai vērtību dēļ neciestu vai tikai minimāli ciestu Latvijas ekonomiskās intereses.

Savukārt runājot par saspīlējumu saistībā ar Irānas krīzi, ministrs uzsvēra, ka karadarbība šajā valstī ir pastarās dienas scenārijs, ko nedrīkst pieļaut. «Runājot par globālajām sekām, ja tiek apturētas naftas piegādes no Irānas un Persijas līča valstīm, tad… te var tikai teikt… ka problēmas pasaules ekonomikai būs ļoti, ļoti lielas,» sacīja ministrs.

E. Rinkēvičs norādīja, ka pašlaik ir parādījies cerību stariņš. Pirms dažām dienām ES augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone saņēmusi atbildi no sava Irānas kolēģa un ir parādījusies iespēja atsākt sarunas. «Pat sliktākās sarunas ir labākas par vislabāko karadarbību,» uzsvēra ministrs, pieļaujot, ka parādījušās dialoga izredzes.

Latvijai šādā situācijā ejams tikai viens ceļš – ciešāka Eiropas ekonomiskā integrācija. «Mums jābūt tajā Eiropas daļā, kas ir ciešāk ekonomiski integrēta, un tikai tā mēs varam ķepuroties pretī globālajiem pasaules vējiem,» akcentēja ārlietu ministrs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām