Rokfelleru fonds ar vairāk nekā 90 miljoniem piedalīsies Āfrikas digitālajā revolūcijā

2013. gada 14. maijs plkst. 10:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV finansistu Rokfelleru ģimenes izveidotais labdarības fonds ieguldīs 97 miljonus ASV dolāru, lai Āfrikā izviedotu jaunas darbavietas digitālajā jomā. Investīcijas ir daļa no fonda pūliņiem radīt darbavietas Āfrikas jauniešiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarē.

Paredzēts, ka finansējums tiks piešķirts, lai apmācītu jauniešus Āfrikas valstīs, tādējādi nodrošinot viņiem darbu IKT jomā, kā, piemēram, servisu centros, tiešsaistes pētījumos un interneta vietņu izstrādē, vēsta Forbes.

Rokfelleru fonds iecerējis, ka tādējādi nākamo septiņu gadu laikā varētu tikt apmācīts aptuveni viens miljons jauniešu sešās Āfrikas valstīs – Nigērijā, Ganā, Dienvidāfrikas Republikā, Kenijā, Ēģiptē un Marokā. Kā norāda fonds, šajās valstīs ir augošs pakalpojumu sektors, un pastāv ievērojams potenciāls IKT attīstībai.

Lai panāktu savus mērķus, Rokfelleru fonds plāno sadarboties ar privātā sektora kompānijām un valdības aģentūrām.

«Mēs izmantosim Āfrikas organizāciju, valdību un starptautisko kompāniju radīto pieprasījumu, lai izveidotu ilgtspējīgas nodarbinātības iespējas,» Keiptaunā notiekošā Pasaules ekonomikas foruma laikā, klāstīja Rokfellera fonda prezidente Džudīte Rodina (Judith Rodin). Saskaņā ar fonda aprēķiniem minētā iniciatīva vairākos gadījumos par 40% samazinās IKT darba izmaksas un ievērojami palielinās darbinieku algas. 

Āfrikā ir lielākais jauniešu īpatsvars pasaulē un paredzēts, ka cilvēku vecumā no 15 līdz 24 gadiem skaits līdz 2045. gadam sasniegs 400 miljonus. Aptuveni 60% no jauniešiem Āfrikā ir bez darba.

Dalies ar šo rakstu