Sākam biznesu: Atdzīvina ražošanu

2017. gada 28. septembris plkst. 8:09
Autors: Linda Zalāne
Dalies ar šo rakstu

SIA Wims izgatavo apavus vairākiem zīmoliem Latvijā, kā arī ir izveidojis savu apavu kolekciju jeb ražošanas līniju; daļa jau ir pieejama uzņēmuma mājaslapā

Viena no uzņēmuma īpašniecēm un idejas autorēm ir Sanita Avotiņa, kura pirms trīs gadiem pirmos soļus apavu ražošanā spēra kopā ar Ingu Sabovicu, izveidojot apavu zīmolu SAZ. «Šis zīmols tiek attīstīts vēl aizvien, mēs gatavojam divas kolekcijas gadā, kuras atrādām ārvalstu izstādēs. SAZ projekts tiek lolots kā mazs bērns, bet vērienīgāku biznesa potenciālu saredzu ražojošajā uzņēmumā Wims, kuru pirms nepilniem diviem gadiem izveidoju kopā ar savu meistaru Viktoru Veļičko un Agri Avotiņu. Ar Viktoru sākām sastrādāties, veidojot SAZ kolekcijas, jo viņš bija viens no retajiem meistariem, kurš nebaidījās un prata izveidot sarežģītus apavu modeļus,» stāsta Sanita.

Sanitas nodarbošanās pirms apavu ražošanas biznesa bija saistīta ar nekustamā īpašuma jomu, kurā viņa gan vairs nestrādā. Visa enerģija tiek veltīta šim uzņēmumam, kas nepilnos divos gados ir ievērojami attīstījies. Ražošanu sākām aptuveni 10 m2 lielās telpās, bet tagad strādājam 350 m2 plašās. Komanda palielinājusies līdz 20 cilvēkiem, kas darbus veic kā ārpakalpojuma sniedzēji, stāsta Sanita.

80% no Wims apgrozījuma veido apavu izgatavošana citiem Latvijā esošajiem zīmoliem, piemēram, SAZ, INCH2, Aristocrat KIDS, BG Suits, Coo Culte u.c. Taču uzņēmuma paspārnē tiek izpildīti arī individuālie pasūtījumi, kuru veidošanā tiek izmantots 100% roku darbs.

Visu rakstu Atdzīvina ražošanu lasiet 28. septembra laikrakstā Dienas Bizness.


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Latvijas luksusa apavu zīmols SAZ ceļā uz Dubaiju
Eksportspēja: Eksperimentē ar koka papēža formu
FOTO: SAZ cienā ar jauno kolekciju

Dalies ar šo rakstu