Stenders jaunu produktu izstrādē sadarbosies ar Šveices Givaudan

2011. gada 10. maijs plkst. 15:35
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ziepju un vannas kosmētikas ražotājs Stenders noslēdzis līgumu ar pasaulē vadošā smaržu un aromātu industrijas kompāniju Givaudan par sadarbību jaunu ķermeņa kosmētikas produktu radīšanā.

«Šīs sadarbības mērķis ir izveidot niansētākos un izsmalcinātākos aromātus Stenders ikdienas ķermeņa un sejas kopšanas kosmētikai. Tas nozīmē, ka tuvākā gada laikā plānots ieviest vairāk kā 12 jaunus sejas kopšanas produktus, šampūnus un balzamus matiem,» informē Stenders pārstāve Marta Romanova. Šveices kompānija palīdzējusi radīt Dior, Ed Hardy, Mark Jacobs, JLo, Calvin Klein zīmolu kosmētiku un smaržas. Kā atklāj Stenders pārstāve, šobrīd puse no pasaules aromātu dižgariem jeb tā saucamajiem TOP «deguniem» strādā šajā kompānijā un šie speciālisti spējīgi atpazīt ap 3000 dažādu aromātu.

Stenders un kompānijas Givaudan sadarbības rezultātā jau tapuši divi jauni produkti ar dzērveņu aromātu. Jau maijā veikalos būs pieejams Stenders ķermeņa mazgāšanas līdzeklis – dušas zefīrs. «Produkciju attīstām katru gadu, izvērtējot gan smaržu un kosmētikas tirgu un modes tendences. Šobrīd ikdienas kosmētikā un ķermeņa kopšanā aktuāli ir gardēžu - apēdamu lietu, svaigu un spilgtu augļu un ogu aromāti. Pašlaik visā pasaulē pieprasīti ir meloņu, zemeņu, aprikožu un īpaši produkti ar greipfrūtu aromātu. Ir valstis, kurās atšķiras produktu pieprasījums un tas ir saistīts ar aromātiem un konsistenci. Piemēram, Kolumbijā nav populāri lavandas aromāti, jo vietējās kultūras tradīcijas liecina, ka lavandu izmanto grīdas mazgāšanai. Ķīnā specifiski ir vieglāku ķermeņa kopšanas produktu izvēle, piemēram, ķermeņa jogurti. Tur ļoti pieprasīti ir produkti ar balinošu efektu,» stāsta Stenders vadītājs Jānis Bērziņš. Viņš piebilst, ka, apgūstot jaunus tirgus, ir ļoti svarīgi izprast vietējo cilvēku tradīcijas un gaumi un to palīdzēs profesionālā līmenī saprast piesaistītie partneri - kompānija Givaudan. Jau vēstīts, ka saistībā ar vērienīgajiem eksporta attīstības plāniem un sortimenta paplašināšanu, uzņēmums nomainījis nosaukumu no SIA Stendera ziepju fabrika un SIA Stenders.

Atslēgvārds