Tērvete koncentrēsies uz pienu un alu

2011. gada 14. septembris plkst. 11:35
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Agrolats Holding sastāvā ietilpstošais viens no lielākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem Latvijā a/s Agrofirma Tērvete turpmākos investīciju plānus galvenokārt saista ar piena lopkopības attīstību un alus ražošanas paplašināšanu.

Jau nākamgad iecerēts palielināt govju skaitu divas reizes, šobrīd kopējais liellopu skaits ir 1300 – tajā skaitā slaucamās govis – 700. Plānots uzbūvēt jaunu fermu, ieviest jaunas tehnoloģiskās iekārtas, mainīt turēšanas un slaukšanas tehnoloģijas, kā arī uzbūvēt jaunu kūtsmēslu krātuvi un krātuvi lopbarībai. Jau iesniegts projekts ES finansējuma saņemšanai un tiek gaidīta atbilde no Lauku Atbalsta dienesta, lai varētu sākt darbus. Turpmāko divu gadu laikā apjomus vēl paredzēts kāpināt, sasniedzot 3000 slaucamo govju skaitu. Tā ir vīzija, taču esot jāskatās, kā attīstīsies piena nozares bizness gan Eiropā, gan pasaulē, stāsta Agrolats Holding līdzīpašnieks Vitauts Paškausks, atgādinot, ka pirms pāris gadiem bija situācija, kad par piena kg maksāja 12 santīmus, kas pat nesedza ražošanas izmaksas. Galvenais iemesls ražošanas attīstībai ir pasaulē augošais pieprasījums pēc pārtikas. V. Paškausks uzskata, ka šajā nozarē ir visas iespējas darboties rentabli, tiesa, rentabilitāte nebūšot ļoti augsta.

2,8 miljonu Ls investīcijas holdinga īpašnieki nākamgad paredzējuši ieguldīt alus ražošanā, modernizējot atsevišķus ražošanas posmus, uzlabojot tehnoloģiju, automatizāciju, lai paralēli trim alus šķirnēm, ko Tērvete jau ražo izsenis, attīstītu citu produktu ražošanu. Investīciju rezultātā alus brūža jaudas varētu pieaugt līdz divām reizēm.

Jāatgādina, ka Agrofirma Tērvete ir viens no lielākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem Latvijā. Līdztekus piena un alus ražošanai uzņēmums nodarbojas ar graudkopību, zirgkopību, tirdzniecību un ēdināšanas servisu.

Dalies ar šo rakstu